| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 17 ani si am inceput viata sexuala recent si ma refer ca am avut doar doua partide pana acum. Este ok ca la varsta asta si la inceput de viata sexuala sa ejaculezi asa rapid? (am ejaculat sub un minut). Am citit despre ejacularea precoce si imi este frica sa nu am asa ceva.Multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, este normal. Timpul se va mari daca o iei de la capat dupa 20-30 de minute. Daca te ține instrumentul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La cum urla hormonii in tine la 17 ani e absolut normal.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ok ar fi daca te-ai fi informat foarte bine inainte, ceea ce majoritatea adolescentilor nu fac inainte de a-si incepe viata sexuala.Inca ai timp, gasesti orice informatie la un click distanta pe internet.Nu te astepta ca sexul sa fie identic cu cel din filmele xxx fiindca nu asa functioneaza in realitate, mai ales ca esti la inceput.Cu timpul vei capata experienta.Si nu uita de protectie!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal sa ejaculezi repede la primele acte sexuale. Ai rabdare, cu timpul vei ejacula normal, adica intre 7-10 minute de la inceperea actului sexual.

| Eusuntd a răspuns:

Stai linistit, e normal, cu timpul o sa dureze mai mult