| Alexutzaaa a întrebat:

El are 19 si eu 14. El zice ca tine la mine si ca ma place cu toate ca ne cunostem doar de vreo 4 saptamani ( nu suntem impreuna inca )...problema e ca el a fost combinat pentru 5 ani cu o fata mai mare ca el de care s`a despartit iar acum vorbesc ca prieteni ( cel putin el asa zice.). Credeti ca am de ce sa ma ingrijorez? straight face

9 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Pai nu, nu este nimic pentru care sa te ingrijorezi, multi iubiti de ai mei mai vorbesc cu fostele, pana si eu, cea mai buna prietena a mea este o fosta de al luiwinkingEste totul in regula poti si tu sa vorbesti cu ea.

Mult succes!

| Cătălina a răspuns:

Crezi ca intr-adevar cei doi vorbesc doar ca prieteni dupa 5 ani de relatie? Daca intr-adevar au fost 5 ani, ori inca mai continua relatia, ori intrerup orice fel de legatura. Imi pare rau ca-ti zic, dar a mintit prost.
Mai bine da-i vant.

| alexaaa a răspuns:

Bai, eu am obs ceva:tot mai multe fete(13, 14) au relatii cu unii de 19, 20, 22 ani.nu zic ca dragostea are varsta, dar, baietii de acea varsta, vor numai "carne proaspata". poate doar unii cred ca vor o relatie, dar ai face bine sa fii atenta

| Cretaker a răspuns:

Da, ai de ce sa te ingrijorezi.

| janynn a răspuns:

Eu zic ca ai dc sa te ingrijorezi.chiar nu t gandesti dpa 5 ani cum sa nu mai fie ceva?! eu dpa 1 an si jumatate cand am rupt relatia cu prietenul meu am simtit ca nu putem fi prieteni si vorbeam zilnic si ne comportam tot ca intr-o relatie.
Eu nu cred ca st simpli amici.shy nu t condamn nci pe tine ca vr sa ai un pr mai mare, deoarece majoritatea feteleor isi doresc langa ele un baiat mai matur decat ele. dar cum a spus si alexaaaa cu "carnea proaspata" si stii dc? pentru ca au impresia ca le pot prosti mai usor pe cele mici.crd`ma ca nu zic la misto, dar am cunoscut asemenea cazuri! asa ca ai grija cf!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu n-ar trebui sa te ingrijorezi, pur si simplu nu a mers relatia lor, dar daca te intereseaza un sfat privind intimitatea voastra lasa-l un pic sa mai astepte nu te darui ca pe tava din prima, ofera-i placeri dar nu tot de-odata, si nu uita nu te culca cu el din prima mai lasa timpul sa treaca ...intereseaza-te de trecutul lui de relatiile pe care le-a mai avut dc s-au despartit dar mai pe ocolite sa u se simta stingher pentru ca nu-ti va oferi raspunsuri concrete

| bebee_1638 a răspuns:

Sincer nu prea ai de ce sa te ingrijorezi. Am o prietena de aceeas varsat cu tine si pr ei are 18 ani a fost in aceas situatie ca tine, acum sunt deja impreuna de 6 luni si se intelg supar... au avut mici probleme din cauza fostei dar au trecut peste... trebuie doar sa ai incredere in el (daca o sa fiti impreuna) si sa nu crezi toate barfele care le spun alti, daca el zice ca a trecut peste ce a fost si daca ai incredere in el totu o sa fie supare, Crede-ma :*

| laurika_7462 a răspuns:

Ai dc sa-ti faci griji pentru ca o relatie nu se uita asa usor mai ales 5 ani... nu are cum sa o uite pe fosta ...mai ales ca voi 2 inca nu sunteti impreuna.si daca a stat 5 ani insemna ca sau iubit mult si nu are cum o iubire de 5 ani sa se duca asa repede.deci mai bine nu.lasa`l, sunt destui baieti.decat sa suferi pentru el mai bine nu.big grin

| IuBiReInt3RzIsa a răspuns:

Nupp.
nu te ingrijora, daca el te iubeste cu adevarat, nu ii va acorda mai multa atentie fostei lui pr...ai incredere il el, cat despre varsta nu cont, in iubire... o pr are14 si a fost ca unu de 20
Pa-pa, sper ca te-am ajutat!:*