| aurora50scumpika a întrebat:

Este adevărat că unele dorinţe se îndeplinesc prea târziu, atunci când nu mai avem nevoie? cel mai convingător răspuns primeşte fundita.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Incetezi sa crezi in ele.
Depinde ce dorinte.Adevaratele visuri si dorintele profunde sunt alimentate cu increderea in indeplinirea lor.Tot ce mi-am dorit din tot sufletul s-a intamplat.Ca pe moment, in ziua urmatoare, peste 1 saptamana, 1 luna, 1 an sau 2, asta nu a contat, pentru ca m-au facut fericita.

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Da.de multe ori ne dorim foarte mult un lucru care se lasa asteptat, si cand il avem nu il mai vrem ...complicat,dar interesant. poate ne plictisim sa asteptam... si atunci cand il avem, nu il mai dorim

| foxi a răspuns:

Depinde cat muncesti pentru a se indeplini!

| sunttoteu a răspuns:

Salut happy! Stii, in general eu cred ca primesti lucrurile de care ai nevoie cu adevarat. Daca e "prea tarziu" si "nu mai ai nevoie de ele" inseamna ca nu ti l-ai dorit. E o diferenta intre "a vrea" si "a dori". Cand vrei ceva, dupa un timp dorinta se stinge; cand iti doresti ceva (cu adevarat) atunci si dupa o perioada de timp "flacara va arde". Deci depinde unde se incadreaza acea dorinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu. Ne dorim prea mult prea multe lucruri marunte.