| anonim_4396 a întrebat:

Este ca esti mai energic noaptea decat ziua? De ce oarethinking

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Aceasta afirmatie nu este in general adevarata. In mod normal, activitatea omului este afectata de lumina naturala si alte conditii de mediu, astfel incat el este mai activ dimineata spre amiaza si in prima parte a serii. Dar conditiile artificiale de mediu si modul de desfasurare a vietii in mediul urban modifica ciclul diurn astfel incat omul devine mai activ seara tarziu, in detrimentul orelor de dimineata.
Revenirea la o viata mai naturala regleaza de obicei aceasta problema.

10 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Sunt mai energic noaptea, ziua de obicei ma plictisesc multe ore de scoala boring asa ajung seara acasa si trebuie sa fac ceva sa ies din starea de plictiseala si intra in scena "adrenalina"

| IMC90 a răspuns:

Nu este

| Maaryyneelaa a răspuns:

Adevarat,dar depinde de ce fac ziua, de multe ori ziua stam si ne plictisim, iar noaptea nu putem dormi! Dar daca ziua facem cceva destul de obositor, cu siguranta dormim mult! Tu ce parere ai?big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu ce faci tu dar eu dorm de rup noaptea

| RB26DETT a răspuns:

NU E ADEVARAT! stai tu o noapte intreaga treaz sa vezi daca esti mai energic sau nu

| Anonima264 a răspuns:

Depinde!
Daca se da o petrecere noaptea sunt foarte energica, dar daca nu sunt mai energica ziua!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde si de activitatile practicate, daca toata ziua dau la tarnacop si lopata sa vezi energia naibii pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau te referi la partidele de sex?

| Alison95 a răspuns:

Chiar ca e asa.

noaptea nu as dormi.
ziua as lenevi si as sta numai in pat, mai ales acum cu timpul asta. yawn

| ninjaturtlesleonardo a răspuns:

Eu dimineata. Pentru ca asa m-am obisnuit.