| TheFuture46 a întrebat:

Este indicat sa vorbesti cu o fata care tocmai a trecut printr-o despartire?
Vobesc cu ea dinainte sa fie in actuala relatie, si dupa am lasat-o mai moale. Dar de cateva ore a pus o poza cu un mesaj catre el, si acum este single pe contul ei

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Depinde de cat a tinut la el, daca la iubit nu e bine, sau se va descarca emotional la tine si vei ajunge in freindzone forever

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu pentru ca nu scoti nimic din ea

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Bagate pe ea frate vine revul e pacat sa nu strabati cearsafuri de rev

| Wihox a răspuns:

Nu vorbi cu ea acum. E cel mai periculos. Incearca sa o ignori. Ignora-o o vreme si lasa-o pe ea sa iti scrie. Altfel o sa iti primesti cel mai urat friendzone din lume. Daca chiar vrei sa o abordezi acum o scoti pe afara, nu pe net. Pe net e totul frumos, comfortabil, mai o discutie mai o caterinca mai un compliment si o sa te perceapa ca pe prietenul ala care o distreaza. Ai grija ce faci man. :o

Răspuns utilizator avertizat
| Nonzen a răspuns:

Salut!
Mă... nu știu ce să zic. Indicat e să-i fi alături în momentul de față, să vezi dacă suferă și s-o consolezi. Dar ca să nu intri în friendzone zone, trebuie să îi spui ceva gen "Lasă-l că nu știe ce fată drăguță a pierdut!" și "Nu era persoana potrivită." sau uite una clasică ", Meriți ceva mai bun" și... "Când o să întâlnești persoană potrivită care te face fericită, o să înțelegi și o să te bucuri că v-ați despărțit".
Sugerez s-o consolezi după care să îi fi prietenul ăla care îi ține apărarea.
Sincer, e ușor să ieși din friendzone.
Noroc! big grin