| gabylegionarul a întrebat:

...care dintre voi a trecut printr-o despartire dupa o relatie de multi ani, cum ati depasit momentul?

Răspuns Câştigător
| niponX a răspuns:

Dragă Gabi,

Cea mai bună metodă să depășești momentul, este să te autocontrolezi. Cu cât îți pui în minte că nu are rost să te complici și să suferi ca un câine, cu atât mai ușor vei trece peste.
Îți dau dreptate, nu e ușor să treci peste, însă trebuie să fii conștient că nu ești singurul și dacă plângi nu se rezolvă nimic.
Găsește activități care te-ar putea distrage de la această amintire. Ieși cu băieții, jucați fotbal, biliard, bowling, învață să gătești, nu știulaughing... diverse.
Încă ceva foarte important, nu respinge fosta prietenă! Fiți în continuare prieteni. Răspunde-i dacă t eîntreabă ceva, mai vezi dacă trăiește, e sănătoasă, însă cu limită.
Știu că poți:*.

Cu drag,
niponX

8 răspunsuri:
| Jozefina a răspuns:

Totul de la sine si cu timpul trece.eu am avut o relatie de 2 ani jumate, dar dupa acaeasta mi-a trebuit unddeva inca jumate de an poate mai putin ca sa uit, dar uite ca ddeacum 2 ani am fost prieteni,e si normal ca numai sex si nimic nu doreampur si simplu din deprindere ne relaxam,apoi mi-am gasit prieten el prietena si nu prea tinem legatura insa pina la urma a trecut, cel mai greu de aici e sa uiti deprinderea insa trece, te asigur ca trece...iat mai greu se uita relatiile de scurta duprata nu stiu de ce.aici pur si simplu stai ceva vreme departe de acea persoana ca sa nu iti aduca aminte, ca stii cum se spune ochii care nu se vad se uita si fa ceea ce iti place, iesi cu prietenii etc.Totuln va fi ok.bafta!

| RxTx a răspuns:

E simplu in primul rand daca ai facut sex cu ea si acum plangi dupa vaginul ei
masturbeaza-te cat mai des
iti mai ia din durere

apoi cauta pe alta

| gabylegionarul explică (pentru RxTx):

Nu sexul este problema, femei usoare gasesti oriunde.Problema e durerea din inima

| RxTx a răspuns (pentru gabylegionarul):

Mergi la Biserica
iti recomand baptisti penticostali sau crestini dupa evanghelie
restul te tampesc

fa-ti prieteni noi acolo la biserica si prietene
iesi cu ei la film pizza tabere excursii
poate pui mana pe Biblie sa o citesti si o sa fii apreciat
poate se indragosteste vre-una de tine

in rest te ajuta ei se roaga pentru tine

iar Dumnezeu intervine iti mai ia din durere

| gabylegionarul explică (pentru RxTx):

Iti multumesc pentru sfaturi, dar eu sunt crestin-ortodox.Ai dreptate, Dumnezeu iti alunga mereu din durere

| alyzee a răspuns:

Am avut o relatie de 6 ani, momentul despartirii a fost greu, m-a ajutat mult familia, prietenii si fuga de tot ce-mi aducea aminte, dar si faptul ( si nu glumesc ) ca dupa ce am revenit in oras, m-am culcat cu primul barbat care mi-a placut, chestia asta, chiar daca suna trivial, m-a ajutat sa nu ma mai simt 'a lui'

| gabylegionarul explică (pentru alyzee):

Multumesc,sa fug e usor, caci nu sunt in tara...dar e greu sa ma culc cu alta atat timp cat mie inca in inima,,,,, desii ei nu i-a fost greu deloc sa ma minta si sa ma insele

| Addeeee a răspuns:

Eu. pur si simplu mi-am facut o alta relatie, cu un baiat mult mai bun decat fostul! :X