| Bianquis a întrebat:

Este normal cand prietena mea cea mai buna se saruta cu iubitul ei sa ma simt ca dracu?

14 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă îl iubeşti, da.Este cât se poate de normal să te simţi astfel, deoarece te macină sufletul când îi vezi sărutându-se.

| katy a răspuns:

Pai ori iti place de el.ori cand iese cu el te ia si pe tine sa faci pe post de bodyguard

| Adorable a răspuns:

Buna!
Este perfect normal. Adica, te simti stanjenita si in plus. Atunci cand mai mergi la intalnirile prietenei tale, nu mai merge singura! Mai ia o prietena pentru a nu sta singura atunci cand prietena ta se saruta.

| Rukhsandra a răspuns:

Da.Pote iti place de tipu cu care e prietena ta ...sau poate te simti ca a 5 roata la caruta

| Chimilica a răspuns:

Pai oarecum da.
Poate din cauza ca ai nevoie de un prieten si te simti singura iar atunci cand ii vezi pe ei crezi ca nu esti atat de norocoasa ca ea.
Incearca sa te faci cat mai atrasa de baieti, aranjeaza-te cat poti de bine. Indreapta-te la par, machiaza-te, rujeaza-te, etc.
Si daca nu te lasa mama ta, poti lua niste machiaze la scoala sau de la o prietena. Iar cand pleci acasa te poti sterge cu servetele demachiante.
O sa iti gasesti jumatatea, iti doresc din tot sufletul tot ce este mai bun. Pupicut. Funda?

| cOnTexT a răspuns:

Sunt atatia baieti, si tie iti place fix prietenul celei mai bune prietene oh go on... deci e chiar fenomenala faza.

| Alina0491 a răspuns:

Nu, nu este normal. Daca e prietena ta, ar trebui sa te bucuri pentru ea, pentru fericirea ei. Ma gandesc putin ca tu te simti asa poate din doua motive : 1.esti geloasa pe ea pentru ca ea are prieten si tu nu. 2. Iti place prietenul ei. Daca nu e nici unu din cele ddoua nu inteleg care este treaba cu tine. Dar nu trebuie sa te simti " ca dracu "!

| gya_5588 a răspuns:

Daca nu iti place de iubitul ei poate ca te simti asa fiindca in adancul sufletului iti doresti si tu sa ai un iubit cum are ea si esti geloasa pe iubirea lor, pe saruturile lor.nu cred ca e ceva asa anormal. daca iti place de el, e mai grav

| Biia a răspuns:

Nu,daca este iubitul ei tu ce treaba ai? Prefa.te ca nu ii vezismug
~>Take careee`!

| Saburo a răspuns:

Pai daca il placi pe iubitul prietenei tale atunci hai sa zicem ca ar fi normal sa te simti aiurea. Acum nu mai ai ce sa faci sau esti cumva geloasa ca prietena ta are pe cineva si tu nu? thinking Nu trebuie sa te alarmezi aiurea pentru ca poti si tu sa gasesti pe cineva cu care sa faci ce face si prietena tawinking Insa daca il placi pe iubitul prietenei tale cel mai bine ar fi sa incerci sa-l uiti. Si sa nu incerci sa ii dai de inteles lui ca il placi pentru ca pe urma s-ar putea sa ai probleme cu prietena ta I don't want to see si nu se merita sa iti strici prietenia cu ea din cauza unui baiat... asa ca nu te mai gandi la ei. O sa gasesti si tu pe cineva pana la urma happy Insa ai grija cum alegi persoana potrivita. Unii nu sunt chiar ceea ce vor ei sa para.
Asa ca mare atentie cu cine te implici intr-o relatie. Sa nu ai pe urma de suferit mai tarziu raised eyebrows

| Alexandra_3724 a răspuns:

Da doar daca iti place de acel baiat si esti geloasa!

| MariusUCV a răspuns:

Da e normal, pentru ca nu pre e frumos din partea ei sa se sarute cu iubitul in fata ta, mai ales daca tu nu ai iubit si s-ar putea sa-ti para simpatic baiatuwinking

| Valy1106 a răspuns:

Pai in primul rand are dreptul sa se sarute cu prietenul ei in al doilea rand iti dau un sfat atunci cand te duci cu prietena ta si vezi ca ei se saruta le spui "eu ma duc sa ma plimb putin va las sa aveti parte de intimitate" deoarece ea vrea sa te faca geloasa si asa crede ca va reusi el se simte prost deoarece atunci cand se saruta cu ea este pandit de tine ea inca nu realizeaza ca ceea ce face este gresit sau cand zice sa va duceti in oras si ea se vede cu el te faci ca suna tel si ii spui ca trebuie sa pleci tea sunat mama ta sau tatal tau si o lasi acolo cu el spui ca este ceva urgent si ca o suni cand ajungi acasa iar daca te va intreba daca poti veni ii spui ca nu ca au treaba ai tai cu tine eu sunt baiat si mas simti prost atunci cand prietean amea ar veni cu prietena ei ceam mai buna atunci cand ma inalnesc cu ea si sa ma pandeasca cum ma sarut eu cu ea este ceva anormal este iesit din comun.

| Ioana1996_3609 a răspuns:

Stiu sentimentul laughingoh go on
Cred ca e normal laughing.
In acele momente trebuie sa te faci ocupata, sa te uiti in alte parti whistlinglaughing)