| Motruc_Mihaela_1994 a întrebat:

Iubitul se saruta pe buze la intalnire cu cea mai buna prietena a lui. Asta e normal?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate intr-un univers paralel sa fie normal, dar in asta e mai mult anormal. Cel putin eu nu vad asta deloc ca fiind ceva ok si nici nu am mai intalnit pana acum vreo situatie de genul. Eu sunt de parere ca asta este o chestie ce tine de respectul fata de partener si nu prea vad de ce te-ai saruta asa la intamplare cu o alta persoana. Mai ales cand esti deja intr-o relatie. Si asta indiferent de cine este persoana aia. Pana la urma sarutul este totusi ceva mai intim ce tine de o anumita relatie dintre doua persoane, zic eu.

Personal nu as putea sa accept asa ceva, dar tu stii mai bine ce fel de impact are lucrul acesta asupra ta. Pana la urma conteaza si ce simti tu legat de asta. Iar daca tu nu consideri asta ca fiind o problema atunci presupun ca este in regula. Dar parerea mea este ca ar trebui sa discuti cu el despre asta, in cazul in care te deranjeaza faptul ca el se saruta pe buze cu prietena lui.

| Motruc_Mihaela_1994 explică:

Asta nu imi pare nici mie normal. Am reactionat drastic, caci m-a socat. Cica reactia mea drastica l-a provocat la nervi si sa imi spuna proasta. El zice ca pentru el e normal si asta pare normal, ca el nu e ca toti si nu are viata ca la toti

| AndreeaWTS a răspuns:

Ai grijă.
Mâine, poimâine, se poate întâmpla să facă sex cu ea.
Și ție să-ți spună că ăsta e modul lui de a saluta o veche prietenă.
Pentru că el e altfel. laughing

Bineînțeles că nu e normal așa ceva. De ce te mai îndoiești?

| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg… Imi pare rau sa aud asta. Dupa parerea mea cred ca ar trebui sa te gandesti serios la relatia pe care o ai cu omul asta si daca chiar merita sa ai de-a face cu el. Nu mi se pare deloc normal ca el sa se enerveze si sa te jigneasca din cauza asta. Cred ca orice om normal la cap s-ar fi socat sa vada asa ceva. Si asa cum a spus si un alt user, pana la urma, azi se saruta cu ea pe buze si maine ar putea la fel de bine sa se si culce cu ea si totusi sa sustina in continuare faptul ca tu esti cea care are o problema si nu el. Gandeste-te ca este foarte ciudat ca el este atat de afectat de faptul ca tu esti suparata ca el se saruta cu prietena lui pe buze. Doar ar putea foarte bine sa renunte sa se mai sarute cu prietena lui. In mod normal de ce ar fi atat de suparat daca saruturile alea nu ar insemna nimic pentru el? Pana la urma poate fi prieten foarte bun cu prietena sa si fara sa se sarute pe buze cu ea.
Iar faptul ca el tot sustine ca este diferit nu este deloc o scuza pentru felul in care se poarta.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i un sut in dos, ca nu-i normal sa se pupe cu alte fete/femei in fata ta si pe tine sa te faca proasta.
Proasta probabil esti ca nu ti-ai dat seama pana acum, cum isi bate el joc de tine si apoi, chiar nu merita sa stai cu un asemenea om, care te jigneste doar pentru ca nu acepti sa se pupe si cu altele.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-s mai mult decat "prieteni" in acest caz.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Trebuie să fii blondă tare laughing)))))

| Goete a răspuns:

Daca e iubitul ei, da

| Invictusman a răspuns:

Dacă are și o amanta cam e din păcate.

| TheGentleman a răspuns:

Și de unde știi tu că nu au copilărit împreună de mici, iar asta nu este forma lor de salut?

Știi că în Evul Mediu, de exemplu, sărutul însemna salut, încheierea unui acord (că nu se semnau olograf) și era practicat doar între oameni cu același rang? (Rege cu rege, nobili cu nobili, conți cu conți etc?)

Întrebarea ta denotă lipsă de cultură și reacție emoțională puerilă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

"Normalul" ca si celelalte etichete ca: "frumos", "urat", "bun" si "rau" sunt etichete subiective si depinde de ceva superficial, anume: cati cred asta si cati nu? Cei mai multi cred asta, deci asta e

Ce pentru mine e normal pentru tine este anormal si vice versa, iar asta e valabil pentru toata lumea

Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaDeea57 a răspuns:

Depinde, eu as fi geloasa dar depinde si de tine, aici el decide ce sa faca tu nu poti decat sa-i zici ca te deranjaza asta si dupa vezi cum reactioneaza, daca ține la tine mai mult va renunta la acest obicei si daca nu poate renunta inseamna ca tine la ea mai mult decat crezi.

| Motruc_Mihaela_1994 explică (pentru AndreeaDeea57):

Eu am reactionat drastic.pentru ca m-a socat. Dupa care tot eu is aiurita

| AndreeaDeea57 a răspuns (pentru Motruc_Mihaela_1994):

Deci, el nu intelege ca pe tine te deranjeaza asta dar zice ca exagerezi? nu e deloc ok sa faca asa ar trebui intai sa te inteleaga si dupa sa te faca aiurita. Oi fi eu mult mai mica de varsta dar te inteleg, nu e ok ce face el...