| Jorgibusn029 a întrebat:

Daca nu mai am dorinta sexuala deloc inseamna ca nu mai am spermatozoizi care sa fecundeze ovulul? Adica mai pe scurt pot fi infertil?
Are legatura dorinta sexuala cu numarul de spermatozoizi sau mai degraba daca nu am dorinta sexuala inseamna ca am un nivel redus de testosteron deci mai pe scurt pot suferi de infertilitate din cauza testosteronului scazut? Si daca testosteronul scazut e cauza daca suplimentez acest testosteron cu injecti pot trata infertilitatea. Ajutati-ma cu cateva sfaturi sunt putin derutat?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi și așa, dar mai bine îți spune medicul.

| relian a răspuns:

Ce legatura are scula cu prefectura.Dorinta ce spui tu,are legatura cu jobu ala dea face sex,nu are legatura cu spermatozoizii. Sperma se produce in continuare si este fertila,asta daca asa era si pana acu.
Faptul ca nu mai ai dorinta are mai multe cauze, nu neaparat ca ai avea nivel scazut de testosteron, is alte cauze, infectii, sau defectiuni la sistemul asta hidraulic laughing deci sa stii sigur cum sta treaba, consulta un urolog.

| MrAM a răspuns:

Nivelul scazut de testosteron poate afecta libidoul, adica,, drive-ul ala", insa n-are nici o treaba cu numarul de spermatozoizi sau alte minuni. Daca vrei sa te lamuresi du-te la medic si vezi ce si cum. Probabil iti va recomanda sa faci cateva analize de sange pentru a vedea care-i problema.

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns:

Mai bine ai cere sfatul medicului.