| JacksonPlimouth a întrebat:

Este normal sa dormi la un baiat acasa, desi nu suntem inca majori? E o rusine pentru o fata? Sfaturi...

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

PArerea mea e sa faci ce vrei ca traiesti pentru tine nu pentru altii. PAna la urma cine sunt restul sau societatea sa zica ce e bine si ce e nu? Tu in constinta ta stii daca e ok sau nu ce faci desi avand in vedere ca intrebi asta aici as zice ca inclina spre nu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde daca si cine stie ca se intampla asa ceva. Parerile vor fi in mod cert impartite atat pro cat si contra. Dupa ce vei face procentajul raspunsurilor pro si contra primite, vei afla care este parerea generala intr-o asemenea situatie. big grin

| sofisis a răspuns:

Depinde. Daca aveti 10 ani, nu e normal.
Daca aveti peste 15... da. E normal.
Rusine? Iar depinde. daca fata e sensibila la parerile altora despre ea da, va fi facuta de rusine (pentru ca se va afla in mod cert si se va crede ca s-a facut sex). Daca e una "je m'en fiche!", nu o sa dea doi bani.

| SG1995 a răspuns:

Rusine, nu dar ai grija ce faceti, nu vrei sa fii mamica inca. Folositi naibi un prezervativ, nu e scump.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca prieteni, si nu singuri acasa, poate.

| ShamelessQboy a răspuns:

Vai de mine, da se poate! Ce mentalitate învechită mai e si asta?

| Nevroza a răspuns:

Odata ce sunteti impreuna, nu!

| gab0ru a răspuns:

Parerea mea este ca da! Acel baiat vrea doar sa profite de corpul tau! Nici un baiat nu isi doreste ceva serios pana pe la 20-22 ani.

| qffwqfw a răspuns (pentru gab0ru):

Nu e chiar asa, eu am aproape 14 ani si sunt baiat serios, vreau prietena dar nu sa ma folosesc de ea. Nu e neaparat ceva de la 18+, sunt si fete/baieti care sunt cu capul pe umeri chiar si de la varste mai mici. happy

Sanatate si pace!

| SG1995 a răspuns (pentru gab0ru):

La 15-16 ani cat are ea, nici ea nu cauta ceva serios.

| gab0ru a răspuns (pentru qffwqfw):

Asa este dar prea putini. Si oricat ai spune tu este greu sa nu te gandesti sau sa nu incerci nimic. Mai ales daca este o fata atragatoare. Mult succes!

| qffwqfw a răspuns:

Cat despre intrebare, da. Daca acel baiat este pervers si iti da cele mai mici semne ca vrea sa se culce cu tine, nu face asta. Daca nu iti da semne, nu il aduce acasa in lipsa tatalui tau sau a mamei tale. Nu ar ave la curajul sa te foloseasca. Puteti sta singuri in camera, cum ai zis, sa dormi. Dar dormit! Nu sa faci sex cu el. Iti strigi un parinte imediat ce simti ca iti da acele semne. Asta daca ai mai putin de 18 ani. In orice caz, daca nu ma asculti, folositi perzevativul.

Sfat important!

Vezi sa nu iti fii adus o camera video sau ceva sa filmeze cand o faceti. Iti va distruge toata viata. Toti vor rade
De tine.
Crezi
Sau nu, unii chiar fac asta si sunt multumiti de ce au facut. Ai mare grija!

Am 14 ani si iti urez numai bine!
Salut si sanatate.