| Florentina8900 a întrebat:

Este normal sa nu stii sa săruți la 13 ani?

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, incearca sa exersezi pe spatele oricarei palme, dupa ce te-ai spalat.
Toti am trecut prin nestiinta asta initiala.

| Marian9978 a răspuns (pentru PsihoSex):

Moamă,mai nou cu palmalaughing

| PsihoSex a răspuns (pentru Marian9978):

Da, daca vrei sa fi linistita cat de cat la primul sarut real si sa nu te faci de ras.

| darrio2007 a răspuns:

Foarte normal. Esti un copil. Ar trebui sa te preocupe altele la varsta ta.

| Florentina8900 explică (pentru darrio2007):

Crede ma am multe activități potrivite vârstei mele, doar ca am multe prietene care stiu sa faca acest lucru.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este nici normal dar nici anormal, Nu este nici rusinos dar nici nu poate fi nici ceva de laudat. In momentul in care vei avea un prieten adevarat care va merita sa iti devina iubit, in mod sigur te va initia, invata arta sarutului simplu sau a celui complex adica cel cu limba (French kiss). Succes pe viitor.....si multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este normal, acest lucru se invata pe parcursul vietii.

| CleanHeart a răspuns:

Esti micuta, asta ar trebui sa fie ultima ta grija, sunt fete de 20 de ani care nu se stiu saruta si nu se panicheaza, stai linistita e bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineînțeles. La 13 ani știam doar sa pup pe obraz. Primul sărut l-am avut la 22 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E inadmisibil.

| nimenisinimik a răspuns:

Prietene pune mana si invata, eu de la 7 ani sarutam.

| allyn333 a răspuns:

Poţi să ai şi 18 ani şi să nu ştii să săruţi. Tuturor le vine vremea când vor avea iubit/ă şi vor "învăţa" să sărute. Mă rog, asta nu se învaţă, e mai mult ce simţi pe moment.

| Theodor6x9x6 a răspuns:

Eu la 13 ani imi sugeam penisul singur.
Deci da, esti pe langa subiect total, nu mai ai sanse.
In anus daca o primesti maxim sa fii fericita.
BREB