| ForYouu a întrebat:

Este normal sa te uiti la filme porno la varsta de 15 ani?

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Da, este normal (din punctul meu de vedere)

28 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca era normal, filmele porno ar fi avut indicatia "interzis celor sub 15 ani", nu sub 18 ani!
La 15 ani nu ai bagajul psiho-emotional capabil sa prelucreze si sa inteleaga ceea ce vezi, drept pentru care e de asteptat, pe viitor, sa ai parte de tulburari de dinamica sexuala si comportament.
Pana si varsta de 18 ani e aleasa intamplator, se presupune doar ca ai fi ceva mai matur si capabil sa-ti cuantifici emotiile si senzatiile, filmele pentru adulti e bine sa ramana ceea ce sunt, adica filme pentru adulti si atat.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru greece12):

Valabil si pentru tine mesajul adresat lui Angycut happy

| greece12 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Consideri ca autosatisfacerea, care elibereaza tensiunea sexuala, nu e posibila in absenta filmelor porno?
Eu cred ca e mai mult decat posibila, le ajunge sa-si aminteasca decolteul Pamelei Anderson sau stringul Rihannei...

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru greece12):

Da, dar nu poti avea aceleasi subiecte de masturbare, ca te plictisesti de ele la un moment dat. Pe vremea cand aveam eu 15 ani nu aveam internet dar nici nu prea lasam fetele in pace, eram curios sa vad ce au in chiloti.

| greece12 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Sigur,mai schimba si ei decolteul,stringul,mai vine vara,mai cad fetele in apa,mai merg la piscina,li se mai rupe un cordonel de la costumul de baie,sunt foarte tineri si hormonii danseaza in ei, ideea in sine exista, dispozitia la fel, totul e in regula.
Pentru ca, daca acum au nevoie de filme porno pentru autosatisfacere, la 30-40 ce vor face, ce i-ar mai putea satisface?
Ma bucur ca nu te-am cunoscut cand aveai 15 ani.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru greece12):

''Ma bucur ca nu te-am cunoscut cand aveai 15 ani.''

Ai cunoscut pe altii, stai linistita laughing Poate nu-ti mai amintesti cum era. Sau, cine stie...

| greece12 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Daca aveai copii si erai un parinte bun, ai fi stiut ca fiecare parinte are varsta copiilor lui.
Bineinteles, ai dreptul sa crezi orice doresti tu, dar amabilitatile astea ma asteptam sa mi le impartaseasca vreun copil care vrea sa abroge legea gravitatiei, nu tu.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru greece12):

Am 2 fete.

| greece12 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Sa-ti traiasca.

| Zenithf a răspuns:

Nu-i normal, indiferent de varsta. La fel ca si fumatul si drogurile, sau orice alte lucruri. Ca is permise sau nu, ele au efecte nocive pe care ar trebui sa le iei in seama inainte de a le consuma.

| darrio2007 a răspuns:

Nu este normal.Nu sunt degeaba interzise celor sub 18 ani.Vizionarea acestor filme la varsta asta duce la intelegerea gresita a relatiilor sexuale din viata normala de zi cu zi.Implicit la relatiile bazate pe sentimente dintre un baiat si o fata.

| shadow72 a răspuns:

Da...

| powergirl a răspuns:

De ce nu ce este anormal in ziua de azi?

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal. Dar asta sa nu devina obisnuita, pentru ca devii dependent de aceste filme.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU,nu e normal.Iti strica mintea, sufletul si iti da idei.
De aceiia asfel de filme sunt recomandate persoanelor de peste 18 ani.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Si cum propui sa elimine adolescentii tensiunile sexuale in cazul in care nu se masturbeaza la filme porno? Eventual sa sara pe colegele de clasa, nu?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Prin autocontrol si educatie! Cand nu exista internet si implicit filmele porno cum se eliminau tensinile sexuale? Ca sunt curioasa!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Fatamuntilor):

E foarte simplu, se eliminau natural. Esti sigura ca asta vrei de la adolescentii de 15 ani? Sa faca sex?
Autocontrol si educatie? Vorbim de persoane minore, fara discernamant... Cat autocontrol poti sa le ceri?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Daca numai la sex la sta gandul...Cam crezi ca se descurcau adolescentii acum 20-25 de ani?

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Acum 20-25 de ani societatea era cu totu alta. Nu poti compara ce a fost cu ce e acum, ar fi eronat.

| sofisis a răspuns:

E normal Esti curios ..totul e sa nu creezi o dependenta de asta.
Totul e normal daca nu faci in exces.

| Alcyon a răspuns:

Da, dar parerea mea e ca nu-i ok sa-ti faci un obicei din asta. Vezi ca pornografia creeaza dependenta si s-ar putea sa ajungi sa ai probleme din cauza asta.

| Radu284 a răspuns:

E normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defineste normalitatea.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Stii... in ziua de azi e anormal sa nu te uiti... :/

| ali23082003 a răspuns:

Nu, deoarece s-ar putea sa te marcheze, in plus nu e treaba copiilor de 15 ani sa se uite la porcariile astea

| Gabry01 a răspuns:

Nu stiu daca e chiar asa normal, la varsta de 15 ani trebuie sati stea capul la cu totul altceva nu la sex...de ce crezi ca filmele porno sunt pentru cei 18+ ani si nu pentru cei de 15 ani?