| Demongo a întrebat:

Este o fata de care imi place dar nu stiu cum sa procedez .....Multa lume imi spune sa o scot la un suc sau sa ii spun pur si simplu ca o plac. Problema este ca eu sunt cam timid asa de felul meu big grin. Cine ma ajuta cu ceva sfaturi cum as pute sa o scot la un suc sau sa ii spun ca o iubesc? Si sa ma ajute cu niste sfaturi ca sa nu mai fiu timid! Va rog mult! DAU FUNDA

8 răspunsuri:
| RainboyDash a răspuns:

Incearca sa vorbesti ccu ea, trebuie sa fii increzator in tine

| RAY a răspuns:

Timpul trece aia o sa gaseasca pe altu si o regereti asta, macar inearca sa vorbesti cu ea cu timpul i spui ca o placi

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca tu ca baiat trebuie sa-i arati ca esti interesat de ea, ca trebuie sa o curtezi.

| dragos9234 a răspuns:

Du-te la ea si spune-i ''Buna, nu stiu daca ai obervat dar te plac...ce spui iesi cu mine la un suc?""

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai nr ei de telefon, id sau facebook ai putea sa incepi sa vorbesti cu ea ca si cu o prietena, apoi ii mai trimiti ce faci draga si pupici si va imprieteniti mai bine, apoi o poti scoate la un suc si sa o intrebi daca are iubit.Isi va da seama ca o iubesti.In prezenta ei incearca sa fii glumet,vorbaret,sa fii aranjat [hainele si parul].
Niste semne ca o fata te place:
[cele mai sigure si evidente]: se uita dupa tine,isi aranjeaza parul,zambeste cand te vede,se musca de buze,se impiedica cand te vede [eu rolling on the floor ],isi face de lucru printr-un loc unde esti doar ca sa te vada, sau cum patesc eu cateodata ma opresc din vorbit cand il vad ca trece pe langa mine si cand imi dau seama continui zbierand mai tare rolling on the floor. Daca macar unul dintre aceste lucruri ti s-a intamplat sa stii ca ai sanse asa ca ia-ti inima in dinti si intreab-o, ai incredere in tine, indiferent de care va fi raspunsul, tu trebuie sa fii pregatit.
Success!

| PerfectInsanity a răspuns:

Da-i de inteles subtil ca o placi. Ciupeste-o pe fb, da-i likeuri, uitate la ea insistent, studiaz-o. Dupa ce faci asta sigur se prinde. Urmareste-i atent reactiile si interpreteaza-le cu rabdare. Daca iti da si ea de inteles ca te place, invit-o la un suc, totul o sa decurga normal de acolo

| Pisyreamary22 a răspuns:

Hey!
- .Da..Nu mai fii timid nu are rost ..Asa e ca ti-e rusine sa nu o dai in bara!
Si eu eram asa rusinoasa. Dar nu mai sunt:*.
asa. De exemplu acum se poate rezolva tot pe facebook!

ii lasi un mesaj ex.:

- Ceau...[ hey, buna...]
-Uite am o propunere nu stiu daca te va incanta sau nu!
As vrea sa iesim in oras sa te duc la un suc sa ne mai cunoastem putin...
ii doresc sa aflu multe despre tine esti foarte draguta:*...

Succes.puppy dog eyes

| Oana04 a răspuns:

Si eu sunt timida...Incearca cand o scoti undeva sa vorbiti despre scoala sau sa va cunoasteti mai bine.Incearca sa observi daca te place sau nu.Totusi incearca sa nu ii spuzi direct ca o iubesti. Spune-i-o indirect ca ea sa inteleaga