| BadSirChaos a întrebat:

Sa zicem ca imi place o fata, timid de felul meu, nu stiu ce sa-i spun, sfaturi?
Multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Să zicem că îți place de o fată drăguță, și dacă ai noroc și ea te place. Se gândește la tine nonstop, însă nu știe dacă și tu o placi, și îi este frică să te întrebe. Până la urmă apare un tip mult mai bărbat decât tine, și o scoate la un suc, îi câștigă inima în timp ce tu o pierzi încet. Chiar vrei asta?
Nu ar fi mai ușor să-i spui direct sentimentele tale în față? Ce contează dacă te place sau nu? Îi vei mărturisi ceea ce îți macină inima, și te vei simți mai bine!

| BadSirChaos explică (pentru positivity):

Singuru care ar avea curajul sa mearga la ea este cu jumatate de an mai mare ca mine dar eu sunt de cel putin 3 ori mai barbat ca el daca am prins ce vrei sa zici ca de alt fel el e mai tupeist...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate fetelor le place unul mai timid, nu te ai gîndit si la varianta asta? Poate dai peste una care vorbeste ea cît pentru amîndoi.

| vRemi a răspuns:

Trebuie sa gasesti subiecte de discutie comune, am ajuns sa ma imprietenesc cu o gramada de fete doar de la un compliment, asta ori pe facebook, ori in realitate, asta este prima faza, apoi, daca vrei sa fii nerefuzat si sa ai mai mare impact, trebuie sa ii spui face 2 face ce simti, nu prin mesaje, sms-uri.

| Alexinho94 a răspuns:

Nu trebuie sa iti pregatesti dinainte discursul! Incearca sa fii tu! Ii spui ce iti vine atunci pe moment in cap. Bafta!

| Blackrose101 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa fii prietenul ei mai intai, iar prietenia incepe cu un salut. Dupa poti sa ii spui ca ai mai vazut.o si ti.a placut ceva la ea.De exemplu, ii poti spune ca iti place cum se imbraca sau daca are vreun talent de care stii ai putea sa.l valorifici. Apropo, ai grija sa nu ramai in friend zone. Dupa ce va apropiati, spune.i ce simti.

| BadSirChaos explică (pentru Blackrose101):

Mdea, suntem prieteni de cateva luni (4-5). Si am un prieten de la care sa ma,, informez''

| saluttpu123 a răspuns:

Da frate da-ti drumul la papagal... fara timiditate