| euu03 a întrebat:

Este pacat sa fac baie de rusalii? adica azi duminica happy?

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Stii cum se spune: "ce e frumos si lui Dumnezeu ii place". Pai, Doamne! Iarta-ma, dar nu pot sa stau nespalata. Nu e bine daca speli NU daca te speli.
E o greseala pe care o face toata lumea.

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Daca este sarbatoare nu dai apa si mancare animalelor din curte? Nu respect niciodata conceptele acestea iesite din comun. Imbaiaza-te cat vrei tu apa calda sa ai. Baie cu sampanie si lumanari iti doresc cu multe desfatare.

cami
| cami a răspuns:

Daca iei si o codita de pelin, nu o sa mai fie nicio problema happy

| Mya a răspuns:

Asa se spune... dar macar sa fie asta unul din cele mai mari pacate ale noastre, ca facem baie in zilele mari de sarbatoare! Fie ele si craciun sau paste...hee hee

| Sara2 a răspuns:

Poti face baie dar exista posibilitatea sa te lovesti sa te ranesti etc in urma cu cativa ani un sateam de la bunica mea din sat s-a urcat pe casa nu stiu ce vroia sa faca si a luat foc sad straight face

mira
| mira a răspuns:

Asta este o interdictie inventata de nespalati.Ma miram de ce miroseau ingrozitor unii. Orice religie indeamna la curatenie. Mira

| CrucifiedCountess a răspuns:

Daca te iei dupa babe. da e pacat pana sa si te scarpini in c.o.r cand esti la biserica. fa-ti baie! doar n-o sa stai mirosind a transpiratie doar ca"e pacat" mai mare e pacatul pentru cei ce te vor mirosilaughing

| rouaroxa a răspuns:

Doamnee... nici vorba... adica tu la boboteaza nu te speli o saptamana pentru ca asa se zice? stai linistita, sunt conceptii habotnice, absurde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar sa gatesti e pacat? am ramas fara mancare sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe asta n`am mai auzit-o niciodata.Nu este un pacat sa faci baie, indiferent de sarbatoare. Ce tu duminica nu faci baie/dus?

Fi linistita nu e pacat.

P. S:Nu te supara ca te intreb, dar asa de credincioasa esti incat intrebi daca asa ceva nu e pacat? Intreb si eu.>big grin

| mihai2009_8262 a răspuns:

Nu te spala niciodata ca e pacat!