| Elena878 a întrebat:

Este posibilă o sarcina, daca am avut deja doua menstruatii si nici un act sexual? In aceste doua luni?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ambele menstruatii s-au produs la termen, si daca modul lor de manifestare a fost similara cu eliminarile de menstra produse in timpul menstruatiilor anterioare inseamna cu nu poate exista o sarcina nici macar ipotetica in uterul tau. Fiindca nu au fost intretinute contacte sexuale in perioada ultimelor 2 cicluri menstruale + ciclul actual, aparitia unei sarcini este exclusa in totalitate. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibila o sarcina.

| Elena878 explică:

Atunci de ce imi intirize ciclul cu aproximativ 4-6 zile?