| anonim_4396 a întrebat:

Este ziua prietenei mele cu care sunt de 6 ani si chiar nu mai stiu ce cadou sa ii fac...as vrea sa ii ofer o seara romantica,sa ii iau si un cadou semnificativ,astept raspunsuri,ofer funda pentru ideea cea mai romantica,dar si mai usor de pus in functiune,nu cu limuzine, etc ca nu am bani de asa ceva laughing))

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Nu stiu de unde esti dar daca ai acces la vreun lac, aranjeaza sa faci o cina la malul acelei ape happy Nu sa fie terasa sau ceva ...sa nu fie nimeni in zona. Aduci acolo o masa, te ocupi sa aduci mancarea si sampanie sau vin, la lumina farurilor si cu muzica in surdina de la masina. Eu am trait o seara de genul asta si e una din cele mai frumoase amintiri ale mele happy Si nu trebuie sa fie cine stie ce mancare sau nebuneli scumpe happy Doar ca trebuie sa stea cineva acolo pana o aduci tu la locul cu pricina

10 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Care este bugetul de care dispui mai exact? Ca nu imi place sa insir idei ca dupa sa spui ca nu ai bani de ele. Prefer sa ma gandesc si sa-ti raspund punctual.

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru Vix999):

Fiind impreuna de 6 ani,i-am luat cam orice se poate,adica inele,lantisoare, parfumuri, rame foto, albume foto, etc...si vr ceva mai special dar sa nu fie peste 200-300 ron

| Vix999 a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

Uite o idee : scrie un mesaj de dragoste cu autocolant pentru perete pe peretele din spatele patului ei (presupun ca ii cunosti parintii si ca poti intra la ea in casa fara ca ea sa fie acolo).
Sau : umple-i toata casa (daca sta singura sau cu tine) de flori si bomboane sau camera (daca sta cu ai ei )
Sau : clasica faza cu lumanari pe jos care sa indice drumul catre dormitorul presarat de lumanarele si petale de flori (nu neaparat trandafiri ca sunt scumpi laughing )
Sau : rapeste-o! Fa-i bagajele si ia-o pe sus si du-o undeva pentru un weekend fara sa-i spui unde mergeti happy
Ma mai gandesc si daca mai imi vine ceva in cap iti spun happy

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru Vix999):

Chiar m-am gandit la ideea cu rapirea in weekend insa nu pot ca mergem la servici a-2a zii sad mai astept pareri..si ideea cu autocolat imi place

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru Vix999):

Daaa...asta da...
am langa mine un lac privat care are chiar si 2 cabanute si il cunosc pe patron din vedere asa
o sa vb cu el sa vad daca ma lasa si pe mine 2-3 ore pe acolo
ca oricum nu vine nimeni
e uitat de lume lacul acela, dar nici sa ma prinda patronu sa ne ia pe sus laughing) mersi de ajutorwinking funda

| Vix999 a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

Superb...o sa aveti o seara superba. Frumos ca o iubesti si ca iti doresti sa o faci fericita si sa se simta speciala. Va doresc multa fericire happy

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru Vix999):

Multumesc la fel

| Vix999 a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

Nu stiu de unde esti dar daca ai acces la vreun lac, aranjeaza sa faci o cina la malul acelei ape happy Nu sa fie terasa sau ceva ...sa nu fie nimeni in zona. Aduci acolo o masa, te ocupi sa aduci mancarea si sampanie sau vin, la lumina farurilor si cu muzica in surdina de la masina. Eu am trait o seara de genul asta si e una din cele mai frumoase amintiri ale mele happy Si nu trebuie sa fie cine stie ce mancare sau nebuneli scumpe happy Doar ca trebuie sa stea cineva acolo pana o aduci tu la locul cu pricina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In afara de traditionalul tort si sampanie trebuie sa-i cumperi 7 fire de trandafir, 6 rosii si unul alb, o rogi pe tanti de la florarie sa faca in asa fel ca firul alb sa fie exact in mijlocul celor 6. Incearca sa-i iei si un inel si sa-i compui o mica poezie, cand ai oferi inelul recita-i poezia dupa care o saruti patimas, restul ....vedeti voi

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru anonim_4396):

Faza cu inelul si poezia am pus-o in practica anul trecut dar mersi frumos..ideea cu trandafiri imi place

| PsychoDreams a răspuns:

De ziua mea iubitul meu m-a scos la o pizza si un film deoarece nu sunt prea romantica dar daca iubitica ta este genul de fata care adora romantismul, cred ca sr fi bine sa o scoti la un restaurant, apoi poate la un filma si la o iesire nocturna in parc(pe mine ma vrajeste cand face astahappyiar apoi sa o conduci acasa. Daca alegi sa faci asta, iti urez distractie placuta.Si inca ceva puteti sa plecati pe la 5 sau 6 de acasa.