| JammyBrooks a întrebat:

Eu am ca BFF un băiat. Poate vi se pare nebuneşte dar ne înţelegem super bine.
Azi am ieşit afară cu mai mulţi prieteni şi eu cu "X" am mers să luăm îngheţată pentru toată gaşca.
Pănă să ajungem la magazin am trecut printr-o alee şi acolo m-a luat de mână şi ne-am sărutat puppy dog eyes.
Eu am 13 ani şi el 16. Ştie tot despre mine inclusiv faptul că eu nu avusem înca primul sărut.După mi-a zis că sărut destul de bine pentru o începătoare şi apoi a zis că dacă nu vreau să mergem mai departe rămânem prieteni. Mâine trebuie să-i dau un răspuns dar nu ştiu ce să fac :/
Mie îmi place de el din clasa a III-a dar totuşi nu sunt încă hotărâtă.
Ajutaţi-mă vă rog!

12 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.
De ce să nu fii cu el, dacă îl placi şi el te place? Totul ar putea să mearga foarte bine între voi.

Baftă şi o zi bună!

| Azre a răspuns:

Totuși încă ești mică pentru o relație iar el prea mare pentru tine! Când vei avea vârsta lui atunci să te gândești la o relație dar cu un băiat de vârsta ta!

| D3X73R a răspuns (pentru Azre):

LOL.Maica,suntem in 2013, am trecut de Apocalipsa cu brio, unii isi incep viata sexuala la varsta ei, poate chiar mai repede, de ce sa nu aiba prieten:O? Du-te bate-ti coasa!

| Azre a răspuns (pentru D3X73R):

Spor la lectură.
http://www.tpu.ro/......e-va-aduc/

| D3X73R a răspuns:

Sincer,mi se pare o diferenta de varsta ideala.Stim cu totii ca fetele se desvolta mai repede decat baietii, atat fizic cat si psihic.Conteaza sa-ti placa tie! Si eu unu zic sa incerci, dar ai grija! Nu te lasa influeantata, am vazut pe aici unu/una care spunea ca peste 1-2 luni sa-ti incepi viata sexuala, sincer pentru asta, totusi, esti cam frageda...mai asteapta un an poate chiar 2.Hai,sa va tina!

| CapitanulEvident a răspuns:

Mi se pare ceva foarte normal ca unu' de 16 ani sa fie total sincer si sa nu doreasca nimic de la o fata cu 3 ani mai mica (ma refer la vaginul tau) si ca intr-adevar cauta iubirea adevarata.

| redy04 a răspuns:

Hmm, vad ca ai primit multe sfaturi aici, de diferite tipuri. Hai sa privim situatia din alt punct de vedere si sa realizam faptul ca pana la urma mai devreme sau mai tarziu tot o sa ai o prima relatie. Intrebarea e simpla: Cine vrei sa fie baiatul cu care vrei sa ai o relatie? Cunosti raspunsul deja. Ai momentul in fata. Profita, sau treci mai departe. Detaliile dupa. Bafta

| AndreKissYOU a răspuns:

Esti prea mica pentru el, s e va desparti de tine! Mai bine ii dadeai o palma si plecai laughing

| pupuproblema a răspuns:

Spune da nu pierde sansa daca il placi

| MoBmc a răspuns:

Pai. daca iti place de el. mergi mai departe. in plus, macar sa incerci ceva. ca oricum nu va mai fi ca inainte intre voi niciodata. deci incearca o relatie cu el, ca nu ar strica.-zic

| lebenita999 a răspuns:

Incepe o relatie cu el, si dupa 1-2 luni incepeti-va si viata sexuala, asa e binewinking.