| Sara2 a întrebat:

Nu ne mai intelegem, am renuntat la anticonceptionale din cauza unor probleme de sanatate, si de atunci ma cert zilnic cu el, a spus ca nu va accepta in veci prezervativul, ce putem face? eu nu imi doresc copil momentan, si nici faza cu retragerea inainte, nu am incredere in asa ceva, sunt multe cazuri care li s-a intamplat sa ramana asa, eu nu vreau sa risc

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca va iubiti, acceptati o perioada de abstinenta. Daca nu, nu. El nu are absolut nici un drept sa nu accepte unilateral prezervativul, daca tu iti doresti sa folositi prezervativ.

| Jony123 a răspuns:

Pai in primul rand nu e vorba doar de sarcina ci si de boli, daca el nu accepta prezervativul e un incapatanta si imatur care nu se gandeste la consecinte... Sunt atatea cazuri in care raman insarcinate si se mai si inbolnavesc, ar trebui sa iei atitudine in fata lui, nu vrei prezevativ atunci nici sex nu faci cu mine, tu gandeste-te si la sanatatea ta, nu doar la el, poate lui nici nu ii pasa de sanatatea ta in mintea lui... Chiar daca ai nu stiu cat timp de cand esti cu el asta nu inseamna ca poate sa faca tot ce vrea din tine.
Sper ca te-am ajutat! funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzz

| pwp a răspuns:

Trebuie sa ii spui ca nu vrei copil!
daca a-ti face, el te-ar lasa cu burta la gura si ar pleca...
daca nu te intelege nu merita sa m-ai stai cu el.

| ToxicGirl a răspuns:

Pai trebuie sa porti o discutie serioasa cu el...Doar e pusa sanatoatea ta la mijloc. daca nu intelege atunci mai bine i-ai explica clar si frumos ca daca nu intelege s-a terminat...acum poate inteleg ca nu ii place cu prezervativ.dar poate sa faca si el sacrificii.

| summer12 a răspuns:

"nu va accepta in veci prezervativul".e un dobitoc iresponsabil si egoist. desparte-te de el. pe bune. ai sa regreti daca ramai cu asa om langa tine.auzi la el, confortul lui e pe primul loc. spune-i papa daca nu te intelege.

| enverhoxha a răspuns:

Cu prezervativ nu e la fel de plăcut. Femeile nu pierd nimic, dar bărbaţii da. Înţelegeţi-l şi pe el, feministelor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o maaare problema.adica nu poti fi si cu sula in fund si cu sufletul in rai, nu se poate.

| GabriellaC a răspuns:

Daca nu vrea sa foloseasca prezervativ chiar te iubeste. Si daca nu ai incredere in el nu mai fa.