| asdfghjkl_1325 a întrebat:

Eu am sau cel putin aveam o iubita de 2 ani de zile. O iubesc cum nu am mai iubit alta fata pentru ca pur si simplu o consider jumatatea mea. Ea se enerveaza foarte usor cam din orice si atunci cand se enerveaza face lucruri care sa ma faca sa sufar si se poarta cat mai urat pentru ca spune ea, nu se poate controla. In ultimu timp ne-am certat destul de des si spunea ca nu stie ce simte si ca nu crede ca mai merge. De fiecare data cand ne certam din motive idioate care nu aveam nici un sens, eu nu puteam spune nimic din ce m-a deranjat pentru ca ea deja se enerva si nu ar fi ascultat ce aveam de zis. De fiecare data cand ma supara ceva, ajunge sa se enerveze ea si tot eu trebuie sa o impac. Si astazi s-a intamplat ceva. Era vorba sa ne vedem si ea vroia sa mergem la biliard sau cu rolele sau sa sarim coarda, iar eu nu vroiam pentru ca era innorat afara si am zis ca sa venim la mine. Si ne-am vazut, toate bune si frumoase si cand sa mergem spre bine a inceput sa se enerveze si a zis ca nu mai vrea si eu am inceput sa o intreb de ce si sa vb cu ea. Pana la urma a inceput sa se enerveze rau si a zis ca vrea sa plece iar eu am tinut-o sa mai vorbim. Si se enerva si mai tare dar stiam ca daca o las nu o sa mai vorbim deloc cateva zile pentru ca ea nu trece peste orgoliu ca sa ma sune daca ne certam. Si am tot insistat sa stea, iar ea ma injura ma lovea facea in toate felurile si tipa iar eu nu stiam ce sa fac. Nu am lovit-o niciodata si nu as putea sa fac asa ceva. Si intr-un final a plecat fara ca sa putem vorbi. Acum mi-a dat toate lucrurile inapoi si spune ca nu mai avem ce vorbi.

Eu nu stiu ce sa fac pentru ca o iubesc mult si ea mereu spune ca eu ma port urat cu ea si ca fac lucruri gresite, dar eu nu i-am vorbit urat niciodata, nu am lovit-o, nu i-am facut rau intentionat asa cum face ea.

Aiurea.

Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

Las`o un timp. nu o cauta nici tu. ea a gresit. nu poti sa iti incalci doar tu orgoliul in picioare! intr-o relatie ambii trebuie sa lase de la ei. Ea daca face faze de astea nu duk la nimic bun. Daca chiar te iubeste te va cauta si isi va cere scuze insa tu sa nu o ierti pana nu promite ca nu se va mai repeta. Incearca sa intelegi ca daca ea va mai face acest lucru de mai multe ori relatia voastra nu va fi deloc una reusita, va veti chinuii degeaba si nu cred ca are vreun rost. taie raul de la radacina. stiu ca o iubesti dar mai sunt multe fete care te vor aprecia deoarece rar gasesti un baiat ca tine. altul ar fi lovit`o la mofturile pe care le tot face. te chinui mai mult daca tot o ierti. nu crezi ca i`ai dat prea multe sanse? nu dispera. vei vedea ca totul se va rezolva. timpul le rezolva pe toate. Bafta!:-x

| Florry19 a răspuns:

Nu văd de ce te chinui. Iubirea nu e de ajuns. Dacă nu există înţelegere, cum convieţuiţi? E greu şi să renunţi la ea. Vorba aceea : 'Rău cu rău, dar mai rău e fără rău'. Aşa că totul rămăne la aprecierea ta! Faci ce simţi...

| dulcica1 a răspuns:

E o toanta serioasa. cONsider ca ar trebui sa o lasi in pace, sa-si caute de viata ei, poate pe parcurs isi va da seama ce a pierdut ( din momentul cind a intilni unul mai pitsiponk)...

| roxy_8223 a răspuns:

Problema este ca nu te iubeste, daca tear iubi ar accepta toate lucrurile pe care le faci

| InGeRaSh FitZoS a răspuns:

Are pe altcineva.clar baiete isi bate joc de tine... dupa cum ai povestit parca esti baiatul perfect iar ea o toantastraight face... chiar daca o iubesti fa-o geloasa cu alta ai sa vezi ca se intoarce la tine:* xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

e foarte urat ceea ce-ti face. cel putin ar trebui sa te respecte atata timp cat si tu o respecti.eu cred ca cel mai bine ar fi sa o lasi o perioada...sa`si dea ea seama singura.si eu is foarte orgolioasa si cand ma enervez trantesc tot ce apukrolling on the floor si nu mai vorbesc cu prietenu.si astept sa vina el la mine.acum catva timp mi-am dat seama ca nu e bine.am vorbit cu el mi-am cerut iertare.si nah sper sa nu se mai intample. o sa`si dea si prietena ta seama ca o gresit si te va cauta...las`o un timp inpace sa faca ce vrea. fac pariu ca o sa-ti duca lipsa pentru ca nu cred ca nu tine la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te iubeste.
Iar tu tii prea mult la ea si stie asta tocmai de asta face ce face.
"iar ea ma injura ma lovea facea in toate felurile si tipa iar eu nu stiam ce sa fac." - O iubesti si profita de tine.
Dupa mine... ori e plictisita si vrea noutate ori are pe altul dar tine si la tine si nu stie ce sa faca.
Se enerveaza repede si asta nu este un lucru bun, starea ei poate fi aceasta din cauza unor probleme in familie sau orice altceva.
Ai intrebat-o daca s-a intamplat ceva? Daca a patit ceva...

"spunea ca nu stie ce simte si ca nu crede ca mai merge" - propune-i o pauza dar ai grija cum o faci sa nu creada ca vrei despartire definitiva. Explica-i ca te deranjeaza comportamentul ei si sa iti spuna ce se intampla ce o deranjeaza cu adevarat daca spui ca nu ai dat in ea nu nimic.
O fi prea alintata... ii acorzi prea multa atentie, las-o mai libera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii asculta pe cei care spun ca ea nu te iubeste
inteleg situatia pentru ca oarecum sunt si eu asa.si eu ma enervez foarte repede din lucruri din lucruri banale.bine ca nu injur si nu dau in persoana iubita. dar totusi e urat. Dar sincer.chiar nu ma pot controla uneori.si regret atat de mult dupa. Mi'am pierdut prietenul din cauza asta.si tin atat de mult la el.Ar trebui sa stie cat de norocoasa e prietena ta sa aiba pe cineva ca tine.
inca ceva. dupa parerea mea fa ce ti'a spus micutsa.ai grija

| missj a răspuns:

Poate nu sunteti potriviti unul pe celalant.Sau poate are pe altcineva si e confuza nu stie ce sa faca.Eu zic sa o lasi sa isi dea seama ce vrea cu adevarat de la veata.