| angelinthedark a întrebat:

Nu stiu ce sa cred... m-am obisnuit cu prietenul meu ca ne vedem aproape zilnic si parca daca nu il vad o zi sunt foarte trista, nu am chef de nimic, parca nu am stare, daca se intampla sa nu il vad, nu pot sta locului, ma plimb de nebuna, astept cu nerabdare sa ma sune, oare e o obsesie pentru mine? Si el e la fel, adica daca nu ma vede o zi spune ca deja ii dor de mine si abia asteapta sa ma vada, el ma suna foarte des, ma cheama sa ne vedem, dar eu de fel sunt foarte suspecta si mereu ma indoiesc de iubirea lui pentru mine, oare cum sa am mai multa incredere in el? Deci intr mele ar fi:oare e o obsesie pentru mine? Oare cum sa capat mai multa incredere in vorbele lui?

Răspuns Câştigător
| ynacuf a răspuns:

Eeee... dragostea'i nebunabig grin. E normal sa simtiti asa daca v-ati obisnuit sa va vedeti zilnic. Nu e deloc obsesie:O:O:O e DRAGOSTE:X, ar trebui sa capeti mai multa incredere in ce spune am avut aceeasi experienta, si la inceput nu credeam ce spune dar cu timpul s-a dovedit a fi foarte adevarat, asa ca acordai mai multa incredere pentru ca s-ar putea sa realizeze ca te indoiesti de ceea ce spune si sa se indoiasca si el de dragostea ta.
Popici:*:*!
Aveti grija unul de calalthappy

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hm, prin aceeasi chestie trec si eu si chiar aveam momente cand ba muream daca nu il vedeam, ba nu vroiam sa il vad.Cred ca inca nu sti clar ce simti! Eu am vorbit cu o amica foarte buna despre starile asta si mi-a dat un sfat:sa trec peste! In ce sens? Nu! Nu sa-i dau papucii ci sa trec peste starile acelea (sunt stari de acomodare). Si am trecuthee hee Inca e primul pe lista mea si ma stresez daca nu ma suna dar mai bine asa decat sa ma plictisesc de elbig grin E vapaia de la inceput.Trebuie doar sa o lasi sa arda mai incet.
Fa-ti timp si pentru tine, iesi in oras, mergi cu fetele! Nu te axa pe el in totalitate!

| Anca a răspuns:

Si eu am patit fix la fel cu prietenul.
La un moment dat insa, cand se intampla sa plece pentru cateva zile sau sa plec eu pentru cateva zile, am realizat ceva si anume : Ma simteam mai linistita fara el. Mai putin stresata, mai sigura pe mine, mai senina.

Asa mi-am dat seama ca, el nu-mi face viata deloc usoara si ca cel mai bine ma simt fara el.
Nu-i musai sa fie si la voi asa, dar incearca sa nu te centrezi doar pe el. Cauta-ti alte activitati infara de persoana lui.
Un hobby, scoala, prieteni, orice altceva.

Nu va sufocati de la inceput!

| Dizzydizz a răspuns:

Nu ti pot sp nimic.trec si ew prin astA
nUMAI ca la mine a inceput sa fie plictisitor
straight face
mie sa nu fie si la tine l fel
adica s se ajunga la asta

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asta inseamna ca va iubiti foarte mult.

| madalicious a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. Pana a devenit plictisitor.straight face Sigur el nu e obsedat de tine si nici u de el, doar va iubiti; x si nu este nimic rau in asta. Poti capata mai multa incredere in el si in vorbele lui doar daca risti. Sti cum e vorba aceea " nu risti, nu castigi". in cazul tau e vorba de a castiga incredere in prietenul tau.
Bafta.

| VIP a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat si el pe tine ar fi buna o conversatie reciproca mai in "detalii" daca intelegi. Nu astepta niciodata momentul sa ii spui ce simti! Momentul ti-l creezi tu tongue succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este vorba ca nu ai incredere in el. V-ati vazut de foarte multe ori, si a devenit un stereotip. Daca continuati in ritmul acesta, peste 1 an sau 2 o sa va plictisiti unul de altul. Totusi, incercati sa nu va mai ganditi la intalniri, vorbiti pe mes si la telefon mult mai des. Cu timpul, are sa dispara asa-zisa,, obsesie`` care este doar o dorinta puternica de cunoastere.