| divya_5675 a întrebat:

Eu imi iubesca sotul dar el se comporta urat cu mine (de ce), ii fac toate poftele.

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tocmai, nu ii mai face toate poftelehappy

| Bacemi a răspuns:

Incearca si tu sa ii faci o surpriza frumoasa sa vezi cum reactioneaza. Daca si atunci e mofturos inseamna ca nu te iubeste atat cat meriti. Poate s-a plictisit si el, incearca sa revitalizezi relatia cumva. Probabil e doar morocanos, nu ca nu te iubeste.

Abh
| Abh a răspuns:

Incearca sa mai si ripostezi dar fara violenta verbala sau fizica, fiindca violenta atrage violenta. "Lucreaza-l" pe plan psihologic, conform teoriei " ce tie nu-ti place, altuia nu-i face".

lolita
| lolita a răspuns:

Nu stiu exact ce relatie aveti dar iti pot zice ca grestesti. nu-i mai face toate poftele!, deoarece s-a obisnuit asa de fiecare data vrea si mai mult. mai rasfatate si tu, si lasa si pe el sa mai faca treburile tale.

| Malvina24 a răspuns:

Pai tocmai asta e! ii faci toate poftele! mai fa si tu pe nebuna cu el!

| Arthur a răspuns:

Întotdeauna în dragoste unul va da mai putin decat celalalt. Daca nu vrei sa ajungi pres ia atitudine! Dar fa acest lucru încet sa nu para ca vrei o ruptura in relatie, sa-i dea totusi de gandit. Succes!

April
| April a răspuns:

Nu ne spui daca asa s-a comportat de la bun inceput sau daca scimbarea a aparut pe parcurs. Daca s-a schimat de la o vreme, s-ar putea ca explicatia purtarii sale sa fie interventia unei noi relatii sau necazuri de ordin profesional pe care ezita sa ti le spuna. Dar daca un asemenea comportament s-a instalat la putina vreme dupa casatorie, s-ar putea sa fie vorba despre o greseala facuta de tine, si anume aceea de a pune totdeauna poftele lui deasupra interesolor tale. Exista aceast tip de reactie in natura omeneasca de a se plictisi de prea mult rasfat; sotul tau pare a fi un asemenea tip si atunci, cu cat te vei stradui mai mult sa-i faci toate poftele, cu atat va deveni mai tiranic. Daca-i asa, singurul remediu ar fi sa pui odata si interesele tale mai presus de ale lui.Ingrijeste-te mai mult, fii draguta fara a voi cu tot dinadinsul sa-i placi, lasa-l sa mai si ceara, nu te stradui sa-i ghicesti dorintele inainte de a le exprima. Se spune ca, daca femeia vine spre el, barbatul da bir cu fugitii, dar daca se indeparteaza, se ia dupa ea.Sugereaza-i, daca poti, ca nu esti un valet mereu la dispozitia lui, ci un partener cu drepturi egale.Numai bine.

| EUSIATIT a răspuns:

FA investigatii [fara sa stie] si vezi ce se intimpla ] telef. daca ceva.plecarea de acasa...lacineva.urmareste dar cu bagare de seama sa nu te prinda succes

| costymaximus a răspuns:

Greseala, mare greseala faci. A iubi nu inseamna a te "ploconii"in fata lui.Barbatii, in general cauta provocari noi, tu, facandui toate poftele se va plictisi, stiind ca are acasa o "sluga"(scuza-mi expresia)

| clawdya_8655 a răspuns:

Poate ca din cauza asta ca ii faci toate poftele.eu as zice sa nu ii mai faci toate poftele.se vede prea iubit de tine.

| Ady_4009 a răspuns:

Poarta-te un timp mai rece cu el vezi cai comportamentu lui. daca tot asa se va comporta eu zic ca si-a gasit alta fumeie :-s sad

| kittty a răspuns:

Problema dintre voi e distanta...incerca sa nu i mai faci toate poftele si pe parcurs nu o sa se mai poarte urat cu tinewinking nu-l lasa sa isi bata joc de tine.SUCCES

| adydassler a răspuns:

Pai intreaba-l de ce il nemultumesti pentru ca no sa poti sa iti traiesti toata viata langa un ce te supara mereu si nu nici un pic de fericire. viata nu a inceput de la acel barbat

| alex_7264 a răspuns:

Toate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si el te iubesca pe tine dar nu vrea sa-ti arate cit te iubesca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Total de acord cu costymaximus.