| analfabet5698 a întrebat:

Eu Iubesc Foarte Mult o Fata! Ea spunandu-mi intruna ca si ea ma iubeste dar nu vrea sa fim impreuna pentru ca nu vrea sa ma piarda niciodata, asa ca mai bine sa ramanem ca fratii pentru totdeauna! Nu stiu ce sa fac! Acum eu am inceput sa o consider ca pe o sora dar o iubesc foarte tare, nu mai vreau sa fiu impreuna cu ea, dar nu pot sa ma apropiu de o alta fata
pentru ca pe ea o iubesc foarte tare si nu vreau nici sa fiu impreuna cu ea dar nici sa fiu cu altcineva! Cum pot face sa scap de sentimentul asta? sad

3 răspunsuri:
| adriang95 a răspuns:

Tocmai ai primit un clasic Let's Just Be Friends. Incearca sa o uiti... Las-o in pace vreo 2 saptamani/o luna si vezi reactia ei... Iesi prin oras cu prietenii (FARA EA) in timpul asta; fa-ti un blog (ca sa ai un motiv in plus sa nu-i mai dai atentie. Apropo, nu e nevoie sa ai multi cititori, ci doar sa scrii acolo - crede-ma, iti va prine bine)
Si cel mai important CAUTA o alta fata, ca sa iti poti reda "libertatea" psihologica.
Stiu ca iti va fi greu in primele zile, dar asta e singura solutie: SA O UITI.
Bafta!

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Are dreptate intr-un fel, pentru ca in momentul in care sunteti ca frati, nu va poate desparti nimic, sunte-ti foarte apropiati, iar cand aveti o relatie, incep certurile mai dese, geloziile, iar in momentul ala apare si suferinta, si pierderea intr-un final. se intampla foarte des ca dintr-o prietenie adevarata, sa iasa iubire, si fiecare face ce simte. bafta!

| Piersii a răspuns:

Mai intai incearca sa o convingi sa fiti impreuna, adica ii spui ca, desi nu vrei, o data siodata tot o sa vadespartiti, decat dk nu va casatoriti laughing. Ii scrii si u nshte poezii de dragoste, ii spui ca o iub si ca vrei sa fiti impreuna. Dk tot nu vrea, dupa ce incerci tot ce e posibil, atunci te dai la alta fata, pr cu ea, chiar daca nu prea iti place. Vezi dk o faci geloasa, sau dk te felicita ca ai mers mai departe. Dk e geloasa, te intorci la ea, dk nu inseamna ca nu vrea sa fiti impreuna de nicio culoare si incercisa uiti, adica stai mai multcu o fata care ti se pare draguta, si ai sa vezi ca incepi sa o placi... Daca nu, maicauta! Adk are balta peste!:d