| ionutz1890 a întrebat:

Zilele astea aproape ca m-am despartit de iubita mea, dar am decis sa facem o pauza si pana ne reimpacam sa ramanem prieteni. Eu nu pot chiar nu pot sa fiu prieten cu o persoana pe care o iubesc atat de mult si cu care am atatea amintiri frumoase. Ce pot face sa trec peste o despartire? Vreau sa mentionez si ca eu am 15 ani si ea 14, iar eu nu am mai avut niciodata o relatie serioasa si de lunga durata ca asta. (7luni)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai ce? Îți dau un sfat, de la băiat la băiat. Nu exista niciodată o pauză la relațiile adolescentive, decât doar dacă despărțirea ar fi inevitabila (și ar fi ceva cunoscut de ambii parteneri) happy
Majoritatea băieților de vârsta ta au sentimente puternice in aceasta perioada. Și in plus, ai avut o relație de durata. Dar dacă s-a ajuns la acest punct de "hold-on" sper doar ca știi la ce sa te aștepți. Fii pregătit emoțional totusi, chiar dacă nu se va întâmpla.

Poți sa l recucerești, dar îți dau un singur sfat. Fetele sunt atrase de bărbații care nu sunt insistenți, care deși par, NU o arată deloc. Fii pasiv și o sa ai o mulțime de vede la talpa piciorului happy
Fetele cu cât văd ca băiatul este mai inabordabil, cu atât considera o provocare toată chestia asta cu "cucerește-l"winking

Oricum, nu te panica. Vor mai fi relații. Nu poți sa rămâi cu cineva de la 14 pana la 24 și mai apoi sa va căsătoriți. Despărțirea ar fi inevitabile, îmi cer scuze sad

Lasă mesaj dacă dorești sa-ți dau sfaturi sau cv. Bafta multă!

| Romanul86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fetele cu cât văd ca băiatul este mai inabordabil, cu atât considera o provocare toată chestia asta cu "cucerește-l"

Dacă ești prea inabordabil pleacă! Așa cum și un băiat pleacă dacă o fată devine prea inabordabilă.

2 răspunsuri:
| Romanul86 a răspuns:

Nu te da la altă fată, spune-i că ți la ea și ai mai vrea să fi cu ea împreună.