| usernamenotfound12 a întrebat:

Eu și fosta mea iubita ne-am despărțit acum 2 ani.De atunci mă gândesc mereu la ea, mi-e dor de ea.Am ieșit iar afara prin noiembrie și n-am putut sa mă împac cu ea am fost "prieteni cu beneficii" 2 săptămâni.De la sfârșitul lui noiembrie nu am mai vorbit, mă are la block peste tot și aș vrea să ma împac cu ea dar nu cred că vrea. Ce sa fac?
Va rog fara mistouri

Răspuns Câştigător
| LePapillonSurvivant a răspuns:

Blocarea in trecut nu iti foloseste. Regretele vor fi radacini sufletesti. Uita si iarta trecutul din toata inima si vei fi mai puternic. Cat despre multele femei, vor fi, dar (si tu stii) ca - odata!- una va fi SINGURA si unica. Acest gand trebuie sa te anime!

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Spune/i că ai vrea să incepi din nou o relație cu ea in vederea căsătoriei. Dacă nu ai varsta, maturitatea pentru asta, ne merită să ii incurci viața degeaba.

| Simpatic a răspuns:

Eu zic sa treci peste, cei care raman blocati fata de o anumita persoana -acea persoana nebagandu-i in seama, sunt persoane cu o personalitate slaba si cu ceva probleme emotionale!
Viate e scurta si frumosa, de ce sa iti pierzi tineretea dupa cineva care oricum nu are ochi pentru tine?
Te amagesti aiurea, pierdere de timp!
Cauta pe altcineva!

| Violleta2022 a răspuns:

Fa-ti alta iubita si gata, ca o relatie rupta nu se mai lipeste niciodata.

| tunoi88 a răspuns:

Cel mai bine pentru tine este sa iti faci pe alta si o lasi pe ea.
Lasa naiba dorul, gandeste in viata cu capul cu nu sufletul, daca vrei sa ajungi bine.