| elutzza_5346 a întrebat:

Eu si prietena mea cea mai buna iubim acelasi baiat. dar ea acum s-a pus impreuna cu el, iar eu sufar foarte mult. ce sa fac? pentru ca eu il iubesc pe el enorm de mult si nu vreau sa-l uit deloc. ajutati-ma VA ROG

Răspuns Câştigător
| Criiss16 a răspuns:

Poi... daca ea ar tine la tine nu ar fi trebuit sa faca acest lucru mai ales ca stia ca iti place de acel baiatstraight face ea dc nu se pune in locul tau? cred ca cel mai bine e sa discuti cu ea si sa incerci sa uiti de acel baiat mai ales daca stii ca si prietenei tale ii place de el. daca vreti sa pastrati prietenia cel mai bine ar fi sa uitati aman2 de elhappy(parerea mea)

20 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Tu nu ai nicio pritena, iar el este un neserios... leapada-te de SATANA...

cami
| cami a răspuns:

Sa incerci sa-l uiti. iar treaba cu aceea fata noi nu stim cum sta thinking poate ca a fost putin egoista si s-a gandit la ea. dar, parerea mea este k tu sa fi ingaduitoate si sa n-o judeci. u ce ai fi facut in locul ei, daca baiatul respectiv te-ar fi preferat pe tine si ea ar fi tinut la el enorm?! l-ai fi repins? .ai spus ca "nu vreau sa-l uit deloc". pai in cazul asta noi ce sa te sfatuim? sa-i inseli increderea prietenei, inseland-o cu propiul iubit? sau mai degraba te inseli pe tine insati fiindca da.este dureros dar el a placut-o pe ea. dar stai linistita :-J sunt convinsa k exista baietii mult mai draguti si care stiu sa se comporte mult mai bine fata de respectivul, care te vor cuceri happy.asa ca don`t worry.be happy

eileen
| eileen a răspuns:

O prietenie adevarata rezista in fata oricarui Adonis sau Zac Efron pe limba tahee hee Nu trebuie sa va certati niciodata pentru un "peste" dintr-un ocean plin... Uita-l pe el, nu are rost, cat despre ea... fa-ti timp pentru alte prietene, nu te merita.

| consilierindragoste a răspuns:

Daca vrei incerc sa te ajut lasa-mi id tau de mess ca sa vorbim pe mesaj la TPU

| Paula a răspuns:

Prietena ta stie ca tu'l iubesti? daca da, inseamna ca nu iti este prietena adevarata. daca nu, inseamna ca ai face bine sai spui... ca ea nu iti citeste gandurile...

| powergirl a răspuns:

Ii foarte greu sa te imparti intre cea mai buan prietena si iubit e cea mai grea decizie. pai nu stiu ce sa zic ea ti la luat tie sau tu ei?
te rog explica-mi si poate te pot ajuta daca vrei.

| mami a răspuns:

Lasa baietii si mai bine invata (si sa scrii corect)
cine are carte are parte - mai tarziu si de baieti de unde iti poti alege
mama mea mi-a spus ca fiecare fata are 5 baieti pentru fiecare deget de la miini asa ca ai de unde alege
daca baiatul pe care il iubesti tu a plecat cu prietena ta inseamna ca el nu te iubeste iar pentru iubire este nevoie de pereche na asta este viata iar ce numesti tu prietena cea mai buna? iarta-ma dar ti-a furat iubitul si increderea ta in ea asa ceva nu se numeste prietenie
vorba RO prietena ori iti da foc la casa ori iti rapeste iubitul (am rastalmacit un pic proverbul)

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Nici un baiat nu merita sa plangi pentru el sh sa strici o prietenie...incearca sa cunosti alt baiat care sa t iubeaska asa km meriti...sh pastreaza prietenia k e mai importanta...

| Deea dYdY a răspuns:

Cel mai bine e sa vb cu prietena ta si sa-i spui tot, sa hotarati amandoua daca un baiat poate sa strice realatia voastra, baieti sunt cu miliardele in lume!

| karina18 a răspuns:

Un principiu dupa care eu ma ghidez in viata: niciodata nu ma voi certa cu o fata/femeie pentru un barbat...nu merita o astfel de victorie un barbat! iar daca prietena ta stie ca tu il iubesti si totusi este cu el atunci nu stiu cat de buna prietena iti este! anyway mergi mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ji mie mi s-a intamplat acelasi lucru!happy... stiu cum e... insa el acum imi vb ff urat aparansu-si iubita!happy... chiar m-am certat q eahappy... acum nu mai vb... o urasc din toata inima!happy... stii vb aia "de l iubire l ura e un pas"happy... asa s-a intamplat si in cazu' meuhappy... ii urasc p aman2happy... oricum relatia lor nu va dura oh go on... e a3a oara cand tot incearca... si nu cred ...adica asa sper eu ...cat d tine... nu o considera p fata aia prietena nu iti estehappy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii...si eu sunt in aceeasi situatie. dar eu stiu ca el ma place inca. pot simti aceasta chestie si o pot vedea... dar sufar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii...si eu sunt in aceeasi situatie..dar eu stiu ca el ma place inca ..pot simti aceasta chestie si o pot vedea...dar sufar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie dar pr mea a zis ca nu o sa ne certam niciodata pentru un baiat asa ca niicic nu o vom face dar la mine e o alta problema pentru ca eu nu pot sa il uit ca e cumnatul meu baiatul pe care il iubim noi 2 si sta in casa cu mine si dorm cu el in pat si eu nu pot sa il uit dar nu con con doar sa nu fie nici una dintre ele cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mie mi sa intamplat si stiu cum e prietena mea cea mai buna ma tradat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu sunt an aceeasi situatie, dar nu te mai stresa atata pentru ca nu merita uital pe el cat despre pritena ta nu se mai numeste prietena, asa ca viata merge anainter, dtraga mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu traiesc aceeasi poveste doar ca prietena mea a renuntat la el pentru mine dar acum vreau eu sa renunt la el pentru ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dureroasa chestia asta cu iubirea noroc nu stiu ce sa zic ca si eu is tot in situatia asta doar ca ea imi tot zice ca incearca sal evite si sa nul sarute dar o face chiar in fata mea
nu stiu ca sa mai fac

| bombonikaroz a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie eu si prietena placeam acelasi baiat, dar noi tineam mult una la alta si am renuntat amndoua la el ca sa nu existe certuri intre noi happy

| ionut_8886 a răspuns:

Daca ar fiii prietena ta cea mai buna nu ar face asa ceva