| Andrei2233 a întrebat:

Eu si prietena mea ne-am lasat puțin duși de val si a inceput sa ma masturbeze,sperma mi-a ajuns pe maini, m-am sters cu servetel umed si de alte lucruri, dupa o jumatate de ora am început sa o masturbez (degete) se poate sa fi ramas spermatozoizi​ pe mana si sa fi ramas însărcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dintr-un motiv extrem de simplu, fiindca in lipsa lichidului spermatic adica intr-un mediu uscat lipsit de umezeala nu pot trai mai mult de cateva zeci de secunde. Iar in intrebarea ta ai afirmat ca intre cele 2 momente a trecut o perioada de vreme incomparabil mai lunga. big grin

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL sa-ti fi ramas macar chiar si doar 1 singur spermatozoid VIABIL. In concluzie nu ar trebui sa ai nici un motiv de ingrijorare sau de teama deoarece in eventualitatea ca ar mai fi ramas cativa spermatozoizii insa MORTI de-a binelea, acestia nu ar mai fi capabili de a face ceva si cu atat mai putin de a fi in stare sa fecundeze. laughing

| Andrei2233 explică (pentru corbulalbrosu):

De ce esti asa sigur ca nu mai sunt spermatozoizi viabili?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andrei2233):

Dintr-un motiv extrem de simplu, fiindca in lipsa lichidului spermatic adica intr-un mediu uscat lipsit de umezeala nu pot trai mai mult de cateva zeci de secunde. Iar in intrebarea ta ai afirmat ca intre cele 2 momente a trecut o perioada de vreme incomparabil mai lunga. big grin

| SG1995 a răspuns:

Nu, sperma moare în contact cu aerul.

| Alinnnstefannn a răspuns:

Nu se poate sa ramana însarcinata!

| IonelaElla96 a răspuns:

Nu ramane

| Cont1965 a răspuns:

Ramane mana gravida