| alexxa_7821 a întrebat:

Eu si prt meu ne-am hotarat s-o facem.Si eu sunt virginachatterbox

si nu stiu multe desp sexrolling on the floor

Si as vrea sa stiu happy

Ce trebuie sa fac dac pot sa raman gravida si mai multe happy

funda

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca folositi corect prezervative de buna calitate, nu vei ramane insarcinata. Cel mai important este sa nu uiti de primul consult ginecologic acre trebuie sa se desfasoare in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| Crisu a răspuns:

Inainte sa o faci, trebuie sa afli ca nu se spune "asi" si "as". :]
Da-mi un mesaj privat cu intrebarile la care vrei raspunsuri. x_x

| kiko_3973 a răspuns:

Pai sa incepem. ar fi bine sa-i spui sa faca un preludiu lung ca sa te mai scape de emotii, sa fie bland cu tine si sa aiba rabdare. ar fi bine sa o faceti cu prezervativ deoarece se pot lua boli prin transmitere sexuala, daca o faceti fara si tu esti in perioada ferita adica la 10 zile dupa menstruatie dupa ce ai avut primul contact sexul exista posibilitatea de a ramane gravida, daca o faceti fara ar fi bine sa iei pastila de a 2 zi, costa vreo 50 de lei adica 500 de mii si sunt 2 pastile, prima de ia in primele 12 ore de la contactul sexual, deci nu tb sa treaca 12 ore de cand el si-a dat drumul in tine, iar a 2 a de la 12 ore de cand ai luat-o pe prima. prima data cand iti incepi viata sexuala s-ar putea sa te doare sau nu

depinde de himen si de organismul tau. s-ar putea sa-ti curga si sange, dar nu mult... acum depinde de fiecare organism

lasa-l pe el sa domine la prima data pana cand iti intri tu in fire si te obisnuiesti cu viata sexuala, apoi poti prelua si tu controlul si puteti folosi diferite pozitii, desi pare ciudat sau scarbos sau cum vrei tu, dar pozitiile alea sunt eficiente.

Bafta! sper ca te-am ajutat!

| Skylar a răspuns:

@Kiko bai esti bagaboanta mare, idem tie

| alberto_7264 a răspuns:

Normal, dc faci sex o sa ramai gravida. Sti ca e de bine sa fi virgina pana la varsta in care doresti sa te casatoresti. Orice barbat cauta asta, sa aiba, dar nu toti au norocul acesta. Dc tot vrei sa o faci, trebuie sa te protejezi, sau sa o faci dupa o saptamana de la ciclu, este perioada de 28 de zile, cu diferenta de -4 dupa si +4 dupa aceasta periaoda riscul de a ramane este mai diminuat. Oricum, cel mai bun sfat este sa nu o faci. Sexul nu este tot intr-o prietenie. Toti baieti vor din prima zi sa fie in pantaloni tai, dar nimeni nu vrea sa ii poarte dupa, dc ma intelegi. Ai grija, iti zic ca o surioara.

| ShadowAngel a răspuns:

Pai vad ca ti-au explicat altii destul de bine eu ce pot sa-ti spun...sa fi o mamaica buna!

| ჯpLaNe a răspuns:

Daca nu vrei sa fi gravida spune-i prietenului tau sa-si puna prezervativ

| andreea_7925 a răspuns:

Ce trebuie sa fac dac pot sa raman gravida si mai multe?'ce e asta? ce vrei sa zici?