| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de fetele care raman virgine pana in noaptea nuntii?happy mie mi se pare chiar dragut, poate chiar maturhappy voi?happy

Răspuns Câştigător
| perceive a răspuns:

Eu am 17 ani si sunt virgina si de mica am spus ca nu o sa ma culc cu nimieni, oricat de dragut ar fi, pana in noaptea nunti! nu stiu ce credeti voi despre asta, dar asta cred eu ca inseamna demnitate!

27 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere cu tine, dar e destul de greu sa se abtina pentru multe dintre fete.Si 2...mai depinde si la cati ani te casatoresti.laughing

| lia a răspuns:

Toate pornim in viata cu aceasta idee, cu timpul ne-o schimbam.
Ma bucur pentru fetele care realizeaza ca acesta este visul lor si-l pot realiza. In schimb, trebuie sa fie destul de puternice ca sa nu se lase influentate.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

De acord.este matur şi dă dovada unei mari stăpâniri de sinehappy

| juniper a răspuns:

Mi se pare chiar stupid, nu pot astepta si ele mai mult?

| xibalba a răspuns:

Mi se pare prostie, pentru ca doi parteneri se pot potrivi sau nu la pat. Pt unii relatiile sexuale conteaza f mult, iar daca ei nu sunt satisfacuti din punct de vedere sexual, renunta la relatia respectiva. Dar daca esti casatorit, ce faci? Divortezi? E aiurea. Chiar citeam nu stiu pe unde ca psihologii recomanda cel putin 1, 2 ani de stat impreuna, fara casatorie, pentru ca cei doi sa se obisnuiasca unul cu celalalt, sa constate obiceiurile proaste, sau mai stiu eu ce.

Deci mi se pare mai intelept sa faci sex intr-o relatie stabila, unde e intelegere, respect si stii ca e o relatie de lunga durata, pentru ca daca e ceva de lunga durata, sex tot faceti la un moment dat, iar daca nu sunt bani de nunta, ce te faci? Astepti 5, 10 ani doar ca sa semnezi un act? dupa care ai liber la sex? Ilogic.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Da este ok si merita respectul nostru! Fiecare cu gandirea sa.sunt de acord cu tine.PA

| nobody_9468 a răspuns:

E ok, insa depinde ff mult de ce fel de viata ai, eu una de exemplu:nu cred ca e asa de simplu sa raman virgina pana atunci, mai ales ca n-am de gand sa ma casatoresc prea repedelaughing...cunosc pe cineva:are 30 ani, e femeie, virgina si are bani, adica si-ar permite sa plece intr-o vacanta, insa nu face asta fiindca nu are cu cine, n-a avut iubit niciodata, si cred ca e mai bine cum gandesc eu fiindca o cunosc destul de bine, si cand mi-a povestit ca a invitat-o unu la o cafea, vorbea cum vorbeam eu la 11 ani cand de abia cunosteam ce e iubirea.consider ca trebuie sa fii mai deschisa la relatiile de toate genurile, nu neaparat ca sunt contra a ceea ce ai zis tu, admir pe cei care gandesc ca tine, insa pentru. mine e ceva aiurea... cel putin asa gandesc eubig grinbafta

| Klara a răspuns:

Toate femeile din familia mea au fost educate in spiritul asta: fara jagajaga inainte de nunta ...si eu consider ca e corect...

| lostcontrol12 a răspuns:

Mie nu mi se pare "dragut" si nici atat "matur". poate singurul substantiv care merge in cazul asta este "demnitate". Ce inseamna pentru voi noaptea nuntii? Crezi ca dupa ce alergi printre invitati, mananci si dansezi toata noaptea mai ai vreun kef de ceva? E o varsta pentru toate, iar in opinia mea varsta pentru sex vine inaintea varstei pentru casatorie. Daca nu va potriviti sexual, ce faci? Bagi divort urgent? Sau se intampla mai tarziu, dupa ce ati adus pe lume si 1-2 copii iar el isi da seama ca isi doreste o femeie cu mai multa experienta? Sau traiesti o viata intreaga in frustrare, tot sperand ca va fi bine? Barbatii isi doresc drept sotii femei care sa stie deja ce si cum trebuie sa se intample intre cearsafuri (nu degeaba se spune "doamna in societate, c***a in pat"). Nu poate exista casnicie reusita, implinita pe toate planurile, cand nu exista compatibilitate sexuala. Si cum sa-ti dai seama daca va potriviti, cand te prezinti virgina in noaptea nuntii? Sau... iti porti virginitatea pana in patul nuptial, iti faci cruce sa fie bine, dar iti asumi si riscurile.Asta e parerea mea, astept si alte opinii, chiar sunt interesata de subiectul acestahappy

| death a răspuns:

Mentalitate mai nasoală mai rar vezi. Sexul e nedemn. În ce secol trăim? În fond, de unde venim cu toţii? O faci când simţi nevoia. Cât despre fetele care susţin că rămân virgine până-n noaptea nunţii, le invit la un test. Pariem că 50% dintre ele îl pică? Cele sincere, OK, sunt de înţeles. Au unele principii şi unele credinţe la care ţin, tot respectul. Dar să sari din par în par şi, după aia, să faci pe virgina, mi se pare cea mai mizerabilă chestie. Şi, credeţi-mă, cunosc suficiente exemple.

| corina_4591 a răspuns:

Eu nu sunt de parere cu tine.Gandeste-te ca ai o viata ce rost are sa te limitezi? El se limiteaza(barbatul) NU.Intradevar este frumos, dar nu se mai poate.

| Sylx a răspuns:

Din modul cum ai pus intrebarea, cred ca esti fata. Sunt de aceeasi parere cu tine. Baietii, chiar daca nu recunosc, ar vrea ca fata pe care isi doresc sa le devina sotie sa fie virgina.

| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a răspuns:

Buna happy. da, mi se pare destul de matur acest gest. Eu personal cred ca ar exista multe fete de genul acesta daca nu ar fi influentate de anturaj. la 15 ani pari demodata ( dupa parerea unora) daca mai esti virgina straight face, ceea ce mi se pare o tampenie!
ByE love struck

| kriss_1197 a răspuns:

Multe dintre voi considera ca e frumos si ca asta isi doresc. dar daca pe la 17 ani intalnesti un baiat cu care o sa ai o relatie de un an sau poate chiar mai mult... credeti ca puteti sa rezistati atat? eu una nu prea cred. barbatul cu care te vei casatorii te iubeste oricum... doar nu se marita cu tine pentru ca esti virgina laughing. nu cred ca si-ar dori vreuna dintre voi asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dragut desigur. Si in noaptea nuntii afla ca nu se potrivesc si divorteazawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-o casnicie, daca e dragoste adevarata nu prea conteaza virginitatea... si daca te mariti la 30 de ani. pana atunci tentatiile sunt cam mari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Fiecare cu educația primită de la părinți și gândirea proprie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetele care vor avea rabdare pana in noaptea nuntii cu adevarat au demnitate si respect pentru toata viata de la viitorii soti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Interesant... imi doresc o nevasta viriginalaughing Dar asta daca e una care asteapta vreo 30 de anilaughing
Daca te casatoresti la 18 ani e si normal... dar in ziua de azi casatoriile de la 30 in sus.
Dar acum o alta intrebare, o femeie virgina isi doreste un macho sau un barbat virgin? laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da asa ar fi corect. dar daca nu poti sa rezisti pana atunci? te-ai face de rusine? sau sa zicem cu prietenul cu care ai facut-o. dupa ce v-ati despartii ar zice la altii ca "ia si cu aia am facut-o sau ceva in genul?big grin"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bine sa fii virgina pana in noaptea nuntii asta e parerea mea eu am 16 ani si cred ca este cel mai corect acest lucru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Eu am 16 ani si sunt virgina, am o relatie cu un baiat de un an si 3 luni si nu ma grabesc si nici el ma iubeste si ma asteapta pana la 18-19.In ceea ce priveste virginitatea in noaptea nuntii sustin fetele care vor sa ramana dar nu prea cred ca va fi posibil fiindca nu se mai gasesc baieti care sa te astepte pana atunci si 2)pentru ca nici tu nu te poti abtine pana atunci.Acum poate va intrebati cum m-am abtinut eu? Pur si simplu mi-am propus sa raman pana la 18-19 ani si el a fost de acordhappy. Parerea mea ca daca intalnesti un baiat asa cum il vrei tu sa-ti faca toate poftele, sa te respecte, sa te iubeasca, sa faca mereu ca tine...cred ca merita sa o faci cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca le cam arde...in fund

| last a răspuns:

Mie mi se pare un zvon.

Craciun fericit!

| Teo_3186 a răspuns:

Pai eu am 16 ani si pe mine m-a acaparat ideea asta cu virginitatea in nopatea nuntii si mi-am zis sa imi cumpar un inel de puritate pe care dupa 2 luni de gandire mai atenta mi-am dat seama ca nu prea are rost sa-l port.La urma urmei in ziua de azi casatoria e pe la vreo 30 de ani si nu cred ca exista foarte multe fete care sa reziste pana atunci, deci respect ideea cu nopatea nuntii dar fiecare face ce simtewinking