| LoVe937 a întrebat:

Exista dragoste de la prima vedere daca ea se indragosteste exista sanse sa se indragosteasca si el?

Răspuns Câştigător
| zozo74 a răspuns:

Bineinteles aici nu m-am referit la poze ci la un contact fata in fata -de ce? pai foarte simplu fiecare om emana o energie si o personalitate total unica astfel ca aura unui om poate fi atractiv si asta combinand cu un fizic frumos(la fizic frumos este relativ pentru fiecare persoana frumos este altceva) si asa apare sentimentul la prima vedere sau sa zicem "dragostea la prima vedere" Totul tine de medicina si de reactii chimice in creier (tinde de medicina) Iti multumesc pentru observatie-doar prin dezbatere putem stii mai mult e-daca mai ai intrebari cu cea mai mare placere ZOZO

7 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Nu este vorba de sanse tu te poti indragosti la prima vedere si el sa nu se indragosteasca...cand vorbim de dragoste la prima vedere inseamna ca amandoi simt la fel din prima.

| zozo74 a răspuns:

Este relativ insa teoretic exista o atractie din prima vedere din ambele parti Bafta Fundita?

| LoVe937 explică (pentru zozo74):

Insa daca iubesti acea persoana adica pe el foarte mult e posibil sa te iubeasca eu consider ca da deoarece fiecare il are pe al sau si nime nu poate schimba nu te putem indragosti din poze numai din priviri

| zozo74 a răspuns (pentru LoVe937):

Bineinteles aici nu m-am referit la poze ci la un contact fata in fata -de ce? pai foarte simplu fiecare om emana o energie si o personalitate total unica astfel ca aura unui om poate fi atractiv si asta combinand cu un fizic frumos(la fizic frumos este relativ pentru fiecare persoana frumos este altceva) si asa apare sentimentul la prima vedere sau sa zicem "dragostea la prima vedere" Totul tine de medicina si de reactii chimice in creier (tinde de medicina) Iti multumesc pentru observatie-doar prin dezbatere putem stii mai mult e-daca mai ai intrebari cu cea mai mare placere ZOZO

| viorelos a răspuns:

Da se compeseaza unu pe altu...tongue

| BeAmazing a răspuns:

Orice este posibil atunci cand Cupidon se impiedica!winking

| Azµre a răspuns:

Da există, dar să nu confuzi dragostea la prima vedere cu o simplă atracție, adică tu îl vezi ți se pare că se uită șiu el la tine și gata e dragoste la prima vedere. Dragoste la prima vedere atunci când dai nas în nas cu persoana respectivă, vă uitați amândoi în ochii celuilalt și apoi aveți o discuție care se termină cu o invitație la un loc sau orice altceva chiar și o plimbare.
Nu vii și te trezești a două zi vai m-am îndrăgostit și mi se pare că și el s-a uitat la mine, când voi de fapt nu ați avut niciun fel de contact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Doar unii au impresia după ce reuşesc să " se cupleze " cu cineva, că au început să simtă ceva pentru persoana respectivă încă din prima clipă în care şi-au intersectat privirile.