| Anonima22042020 a întrebat:

Există dragoste după sex? Discut cu prietenul meu subiectul ăsta de câteva zile. El susține că există bărbați care chiar dacă nu iubeau cu adevărat fata respectivă inițial, fiind virgini amândoi, după sex ajung să se atașeze de fata cu care au făcut-o pentru prima oară și de ce nu să o iubească și să fie intr-o relație cu ea. Eu însă consider că dacă e iubire, e înainte de asta. Adică trebuie musai să fii intr-o relație când faci asta dacă spui că iubești fata respectiva. Voi ce părere aveți? Nu știu...îmi pare greu să cred că bărbații sunt ca femeile și se pot îndrăgosti de cineva după actul sexual. Noi femeile suntem emoționale și la noi știu că se poate intampla dar la ei nu prea cred... va rog fără jigniri. E doar o opinie big grin

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Noi suntem rude cu moimele, cu orangutanii, cimpanzeii. Să te uiți peYou Tube cum fac ele sex la grămadă. Atașamentul față de un unic individ, cuplul monogam, ceea ce noi numim iubire, sunt o chestie recentă în istoria speciei noastre. Dar să crezi că e posibilă și iubirea după sex.

| SilentRain a răspuns:

Da si nu, depinde de om
Sexul nu unește oamenii...

| SG1995 a răspuns:

".îmi pare greu să cred că bărbații sunt ca femeile și se pot îndrăgosti de cineva după actul sexual. Noi femeile suntem emoționale și la noi știu că se poate"

Ai nu e dragoste e infatuare.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Infatuation

Nu poți efectiv să te îndrăgostești pe bune după un simplu sex.
O persoană care e cat de cat experimentata face diferența între dragoste și sex si nici nu se pune problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" îmi pare greu să cred că bărbații sunt ca femeile și se pot îndrăgosti de cineva după actul sexual."
Si mie pare greu de crezut ca cineva s-ar putea indragosti inainte de "actul sexual".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi da dacă e, dar am impresia că multe femei sunt proaste rău, fac sex numai cu bărbați care nu simt nimic pentru ele, iar în momentul când te îndrăgostești isi pierd interesul și se muta la alta tina. De fapt nu femei că nu am nimic cu ele, oameni în general.
Iubire dinaia ca in filme nu exista, că ambii iubesc egal.
Eu în viață mea nu am pățit sa vrea o femeie care o iubesc cu adevărat să vrea să facă sex cu mine, numai alea care am interes mediu spre deloc. Probabil pentru că vor să mă facă să mă îndrăgostesc de ele.
Ca sa funcționeze o relație femeia trebuie sa fie mai dependenta de bărbat. Sa l iubească mai mult decât ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!

Se poate orice, depinde de om

Da, in general fetele se ataseaza ulterior dupa sex

| Paul754880338 a răspuns:

Dragostea si curiozitatea sexuala sunt sentimente diferite chiar daca se intampla in anumite imprejurari ca ambele sa fie de intensitate mare. Respectul pentru partener, dupa sex, dupa consumarea curiozitatii, este foarte politicos dar departe de a fi dragoste. Dragostea insa poate sa existe si genereze atractie intre cei doi chiar dincolo de sex.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Este posibilă iubirea după sex și din partea unui bărbat. Dar nu prea cred ca este posibila din partea iubitului tău. Din ce ai descris tu, din discuția ta cu el, el încearcă sa îți inducă ție sa te culci cu el că, poate, după ce te culci cu el, o sa te iubească. E o abureala pe fata! Dacă ești iubita lui și ține cu adevărat la tine, o sa te lase pe tine sa te simți pregătită și să îți dorești să faci dragoste cu el. Într-adevăr, noi (fetele/femeile) punem suflet dinainte să ne culcam cu cineva dar după laughing. Sunt și bărbați mai sensibili. Ar trebui sa îți cauți un iubit care sa fie fericit pentru simplul fapt ca te are în bratele lui.

Sper sa nu te deranjeze, doar o opinie tongue.