| Marius22222222222 a întrebat:

Exista sansa sa nu poti uita toata viata o persoana? Are si curaj enorm. EU am fost inselat pe patul de spital si vrea sa o iert dar sa fie cu amandoi banuiesc

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

O sa o uiți, majoritatea se îndrăgostesc din nou, prima dragoste se uita mai greu apoi ți se va părea aiurea ca ai suferit atât. Dacă vrei sa o ierți nu te mai atașa, nu te mai implica emoțional. Învață să nu îți oferi inima oricui

12 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Doar pentru asta vrea matale sa se sinucida... pfoai da-mi-as palme cu lopata
Man, vrei motive sa te sinucizi? Inca exista sclavie, foamete si coruptie... iar tu te sinucizi ca iubi era in calduri si te-a lasat rolling on the floor

| SabinaaRoibu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Adevarat laughing?

| LPCTSTR a răspuns (pentru SabinaaRoibu):

Prea adevarat ca sa fie real zic eu...

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da, există șansa

Dar cred că ar trebui să nu te împaci cu ea.

| JayLuckyLuciano a răspuns:

Tu esti aflat in situatie si gandesti emotiv. Vazand situatia din afara alegerea rationala ar fi sa renunti la ea. Fiind inselat, mai ales cu problemele pe care le ai avut, cand aveai poate nevoie de acea persoana aproape. Treci peste, o sa suferi o perioada si o sa treaca.

| SabinaaRoibu a răspuns:

Poate are un motiv pentru faptul ca te-a inselat. Analizeaza-ti comportamentul din ultima perioada si incearca sa te aduni. Nu sunt de acord cu inselatul dar din cat am obseravat in intrebarile tale anterioare spui ca ai un viciu si nu poti scapa de el. Poate din acea cauza s-a indepartat de tine si te-a inselat. Nu stiu despre ce viciu e vorba cu adevarat dar daca este alcoolul sau drogurile, povestea ia o alta intorsatura. happy totusi nu ar fi trebuit sa te insele ci sa se desparta de tine in cazul in care nu mai era nicio sansa de a scapa de viciu. Nu ii iau apararea dar incearca sa te aduni, nu mai fi atat de slab si de emotiv si pune-te pe picioare daca vrei o schimbare in relatie. Nu mai ceda in fata ei pentru ca de asta procedeaza asa cu tine. Revizuiti-va amandoi comportamentul si daca nu se poate atunci puneti punct pentru ca pierdeti timpul, crede-ma. happy

| Marius22222222222 explică (pentru SabinaaRoibu):

Este vorba de alcool. Insa acest viciu e dupa plecarea ei

| SabinaaRoibu a răspuns (pentru Marius22222222222):

Inteleg. Si pana atunci nu ai baut alcool decat ocazional sa inteleg? Cati ani ai? Si care a fost motivul plecarii ei?

| Marius22222222222 explică (pentru SabinaaRoibu):

. La inceput parintii ei nu au fost de acord cu noi dupa care i-am convins ca ne iubim. A trecut timpul, etc. EU fiind tot in Italia ea in Romania. La un moment dat m-a sunat mama ei ca ea e in spital si se opereaza de pietre la rinichi. Imediat am fugit in tara ca sa nu simta lipsa mea. 2, 3 zile era ok genu ca mergeam la ea la spital mereu. Mama mea lucrand acolo intram cand voiam chiar daca nu era ora de vizita. Dupa alte 2 zile am dat de un bun amic si mi-a zis ca iubita lui e cu a mea in salon dar ca a mea ma insela. Nu am crezut si chiar am fost nervos pe el. Pana cand m-a sunat a doua zi tot el si mi-a zis sa vin urgent la spital. Cand am ajuns ea nu era in salonul ei. Era in alt salon si se saruta cu unu care era internat acolo asta e povestea dintre noi

| SabinaaRoibu a răspuns (pentru Marius22222222222):

Din ce motiv parintii ei nu au fost de acord la inceput cu relatia? Ce varste aveti? Din cate cred eu este mai mult o relatie la distanta, iar aici iar nu sunt de acord pentru ca de cele mai multe ori nu merg, ambii parteneri ar trebui sa fie foarte maturi si seriosi pentru a merge o relatie la distanta. Nu stiu ce varste aveti dar am impresia ca ea vrea altceva de la un baiat. Ceea ce tu nu ai si nu poti sa ii oferi. Asta nu inseamna ca tu nu poti gasi o alta fata care sa vada in tine tot ce este mai bun si sa te iubeasca neconditionat. Sunt mai mult ca sigura ca vei gasi o fata pe placul tau care te va iubi si va veti intelege. Trebuie doar sa ai rabdare si incearca sa nu te descurajezi daca se va mai intampla ceva de genul pe viitor. Insa ai grija cui ii acorzi increderea si fi ceva mai atent. Parerea mea e ca ai prea multa incredere in oameni si te atasezi prea usor. De cine nu trebuie. Ai grija de tine si fii mai atent. Rezolva problema cu alcoolul si dupa poti sa iti faci alta relatie. Cat despre ea, uit-o pentru ca cu un asa comportament stii si tu bine ca nu e nimic de capul ei. Iti place sa ai o iubita care nu da 2 bani pe tine? Care te insela? Asa putin tii la tine? De ce nu cauti o fata care sa te inteleaga si sa iti fie aproape? Tu daca ai fi in postura de a ajuta pe cineva in situatia in care te aflii acum, ce sfat i-ai da? Ai grija de tine!

| Marius22222222222 explică (pentru SabinaaRoibu):

Am oferit totul. Asta e si problema

| valicamariana a răspuns:

Nu o ierta! Te va insela in continuare pentru ca ai iertato si crede ca o mai poti ierta o data