| DaianaPiersicutza a întrebat:

Exista unele fete care fac operatii din cauza ca se considera urate. Oamenii din jurul lor isi bat joc de ele, rad de ele, le fac in toate felurile, iar ele vor sa fie pe placul celorlalti. Asa ma gandeam si eu sa-mi fac operatzii la fata din cauza ca nu-mi place cum arat si din cauza asta multi si-au batut joc de mine. De ce nu pot oamenii sa fie oameni cu adevarat intre ei? Daca asa a lasat Dumnezeu oamenii pe pamant unii mai frumosi altii mai urati care e problema altora? Ce parere aveti despre operatzii? Daca o fata nu e tocmai frumoasa dar are un suflet bun, insa vrea sa fie pe plac cuiva, credeti ca face un pas bun facand operatzie?

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu nu cred ca esti urata ci ai prostul obicei de a te compara cu altele pe care nici macar nu le cunosti.
De ce sa le cunosti? Pentru ca a arata WOW nu e totul,trebuie sa ai o personalitate e masura,plus toate cele.

Si chiar de ai arata ca Muma Padurii, orice sac isi are peticul...

Ca sa renunti la ideea ca esti urata (mentalitate sustrasa din rautatile celor din jur) trebuie sa te schimbi, pentru ca sexappealul inseamna 10% corp (doar atat) si 90% ATITUDINE.

Strangeti bani,mergi la coafor,vopseste-te,epileaza-te acasa peste tot,cumpara o bluza care sa te avantajeze,iesi prin malluri ca sa vezi ce se mai poarta, macheaza-te subtil, fii radianta si o sa vezi ca operatiile sunt doar pentru persoane lase si slabe.Pentru oameni ce traiesc dupa placul altora,nu dupa propria vointa, cum e normal.

Have fun, ca viata e scurta si n-ai nevoie de parerea''frumosilor''.

Data viitoare spune-le sa-ti manance fundul ''urat''.

| NickiMinaj a răspuns:

Eu nu cred in placa asta cu frumusetea interioara. nimeni nu e atat de pur sufleteste (sper ca si ipocritii constientizeaza in sinea lor!)... ca sa nu mai spun ca aspectul nu prea e neglijabil, mai ales in societatea asta si pe planeta asta. trebuie sa fim sinceri cu noi si sa ne recunoastem superficialitatea si totodata limitarea. altfel n-ai mai fi pus intrebarea asta.
treaba e simpla din punctul meu de vedere: iti place cum arati? daca da, perfect. daca nu, nasol, schimba ceva!
unul dintre voi spunea ca operatiile sunt pentru oameni slabi. de fapt, sunt pentru oameni destul de puternici incat sa actioneze, depasindu-si conditia. restul pot pune intrebari din astea pe internet pana la sfarsitul vietii.
sa nu se inteleaga ca am militat pentru chestii drastice neaparat, doar refuz ipocrizia si complacerea!

Răspuns utilizator avertizat
| whatevernvm a răspuns:

Nu am o parere buna,de obicei fetele sunt cele care rad de alte fete, si de obicei sunt acele fete care sunt pline de fond de ten si rimel de zici ca au iesit din cutia cu faina, cele care nu stiu sa deschida gura fara sa zica "fa", cele care se uita in oglinda si se admira cu un narcisism de ultimul grad, si mai ales cele care sunt geloase.baietii care aduc astfel de jigniri sunt cei care nu au avut parte decat de fete false ca ele. ramai asa cum esti, persoanele care te vor placea pentru cine esti sunt oameni cu caracter:*

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Eu cunosc femei urate care au o frumusete sufleteasca iesita din comun, dupa cum cunosc si urate rele, iar alea sunt absolut respingatoare. Daca ai bani si crezi ca o sa ai mai multa incredere in tine, fa-ti, sa-ti spun drept si eu mi-as opera cate ceva, pe ici pe colo.

| TheFictionist a răspuns:

De unde ştii că de fapt "urâtul" nu este "frumos" si invers?