| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo șansă de sarcina daca prietenul meu a atins cu penisul vaginul și l-a introdus de 2 ori neprotejat dar foarte puțin, 2-3 cm? Nu a existat lichid pre-ejacuator sau sperma. Țin să menționez că sunt virgina

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU este posibil sa nu fi existat lichid preejaculator, altfel el nu ar fi avut erectie. Faptul ca erai virgina inainte de acest contact sexual si te-a deflorat este un factor favorizant pentru sarcina (sansa este maxima la primul contact sexual). Este foarte important in ce perioada a ciclului menstrual te gaseai tu, acest lucru influentand mult sansa de a fi insarcinata (care este de maxim 30%, daca erai in perioada de maxima fertilitate). Nu uita de prima consultatie ginecologica, in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care in acel moment ai fost in timpul perioadei fertile a ciclului menstrual, poate exista atat posibilitatea cat si o anumita probabilitate de a se forma o sarcina. Aceasta posibilitate se poate exclude in totalitate/complet, numai in cazul in care sexul respectiv s-a produs intr-o zi care nu face parte din PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual. Nu mai esti virgina din moment ce penisul a fost introdus chiar si foarte putin si pentru foarte scurt timp in vagin si de asemenea virginitatea NU reprezinta o piedica in formarea unei eventuale sarcini. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Dacă a fost penetrare, nu mai ești virgina.

| MihaiNicu23 a răspuns:

NU exista vreo sansa de sarcina in acest caz.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca nu a ejaculat propriu zis nu sunt sanse reale de sarcina.Mai ales daca erai in perioada infertila. Ideea e ca nu mai esti virgina de vreme ce ati avut contact sexual indiferent cat de superficiala a fost penetrarea.