| walaoase a întrebat:

Fata pe care o plac este genu care nu face nimic pentru a fi impreuna. nu e fitoasa, doar timida. eu am incercat... ma bag cu ea in seama, da ea nu incepe o discutie niciodata, iar cu altii mai apropiati vorbeste in continuu stiu ca nici eu nu am facut prea multe, da ce sa mai fac?

8 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Te apropii cat mai mult de ea. O lasi sa te cunoasca. Si cand va avea destula incredere in tine va fi mai deschisa.

Salutare!happy

| B343 a răspuns:

Sa o lasi in pace... De vreme ce ea nu vorbeste cu tine inseamna ca stie ca o placi dar ea nu te place si nu vrea sa iti dea,, sperante false". happy Macar nu iti da sperante si apoi sa ramai cu ochii in soare cand merge la altul...

| Snufkin a răspuns:

-poate sa aiba prieten(sau pe cineva mai apropiat)
-poate e prea timida sa vorbeasca cu tine(multe sunt asa pentru.ca inca nu au avut o relatie)
-poate nu-ti place de tine :/ ...asta chiar nu poti sa-ti zic Da-s-Nu
Zic sa mai incerci sa te apropii cu tandrete, du-te langa ea si stai linistit zi doar buna iar daca incearca sa "fuga" atunci ia-o de mana (usor) si zii in ureche ca vreti sa va intalniti nu stiu unde la ora X ca sa vbti si voi ceva, daca nu vine atunci nu te place :/ daca vine ai sanse puiu :* happy iar daca te ignora prea mult si poate si striga la tine atunci las-o naibi! bafta ^^

| Flowerz a răspuns:

Sa speri

| cri489 a răspuns:

Poate e mai rusinoasa spune-i asa:
de ce nu vorbesti cu mine?
cu ceilalti vorbesti, ce e cu tine?

| Snufkin a răspuns (pentru cri489):

Nop nop, cu asta ce zici tu el o sa sperie fata ...crede-ma ca stiu bine!

| gelino a răspuns:

Sponei ca vrei sa va intalniti undeva candva si ca vrei sa vorbiti ceva foarte important. daca vrea inseamna ca ii pasa de tine. si asteapto macar o ora.de obicei fetele se lasa asteptate sa vada daca baietilor le pasa. nu te descuraja! daca vine spune-i ca tu chiar vrei o relatie de durata cu ea. cand ii spui chestii din astea privesti fix in ochi. nu te uita in alta parte si spune-i ca tu chiar tii la ea, o iubesti si nu o vei insela niciodata cu nici o fata. crede-ma ca asta vrea sa auda orice fata! :X succes la agatat fata pe care o iubesti :*

| generallyillusion a răspuns:

Daca stii ca e timida, nu merita sa te lasi cu una, cu doua. Cum au zis si ceilalti; apropie-te de ea, las-o sa te cunoasca, incepe mereu tu discutia, chestii de genul pentru a-i arata ca tu o simpatizezi etc. Iar faptul ca vorbeste cu altii mai apropiati, poti sta calm. Daca si ea te place, nu cred ac merita sa te consumi. Incearca sa ii spui ce simti pentru ea, nu stiu, vezi cum reactioneaza. Daca incearca *sa fuga*, atunci las-o in pace; desi nu cred ca e cazul.