| alex1aki a întrebat:

Fata pe care o plac ( stie) ma place si ea dar e prea timida sa recunoasca de fata cu mine.dar se vede clar asta pentru ca :
Cand aduce cineva vorba de ( iti place de Alex? ) ea neaga foarte fals si se vede ca minte ( incepe sa rada si zambeste si spune niste chesti pe care nai putea sa le crezi cand face asa )
si povesteste la tot parcul chesti ( unele legate de ce simte pentru mine ) Nefacand nimic cand toti sar pe mine sa imi spuna ce le-a zis.
Am inteles de la o prietena ca e genu mai timida si asteapta sa fac primul pas.( sa o sarut )
Dar cum sa fac asta?

Ea sta intr-un parc in care Cand vin acolo toti din parc sar pe mine ca la gramada cere varf sa imi spuna ce a zis ea ( adica nu prea pot sa stau linistit in parcul acela.) + Nu pot sa o chem pe ea intr-un loc fiind ca se rusineaza extrem de rau cand sta cu mine si cam evita asta sa nu se vada ca roseste.
Cum fac sa o sarut daca nu o prea prind singura?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu esti sigur ca ea te place, dupa cum spui, atunci ea asteapta de la tine sa-i demonstrezi ca esti un adolescent capabil de a face primul pas. Dar dupa cum tot tu spui, inca nu prea esti capabil de asemenea fapte marete. Pana sa o saruti, invita frumusel fata la o plimbare, singuri, in parc sau la un suc.

| vocea a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=wprE8CZM-As
sa o faci fara regrete

Răspuns utilizator avertizat
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Neata!
Am vaga impresia ca nu aveti chiar 20 de ani.
Pai incearca sa fii mai matur decat ceilalti, sa ii dai la o parte si sa o iei pe fata pe care o placi si sa plecati din parc, sa mergeti undeva unde ei sa nu va caute. Spune-i ce simti (ca o placi, vrajeala, alea alea) si ca ai vrea sa o saruti - procedand la sarut direct, fara sa astepti sa reactioneze.
Un sfat, eu asa ma gandesc happy Succes

| alex1aki explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Se cam rusineaza cand ma vede si neaga continu ca nu ma place
( negare de aia falsa : -Nu imi place de tine ( ras +zambit ) ai inteles? (Roseala).

| anonim_4396 a răspuns (pentru alex1aki):

Cand sunteti numai voi doi, spune-i tu ca iti place de ea. Nu sari imediat cu sarutul sau cine stie ce altceva, lasa-l pe mai tarziu!

| sweetangels a răspuns:

Spune-i ca ai ceva de zis si ia-o deoparte...important e sa plecati de acolo si sa fiti singuri, apoi puteti vorbi direct