| Bighibibi a întrebat:

Hei. ma poate lamuri si pe mine cineva cu o chestie? Baiatul de care imi place imi zambeste, cand ma vede roseste si este timid... dar nu prea vorbim. doar cand ne intalnim. de aceea sunt comfuza. adica pe facebook nu ma baga in seama si cand ne vedem chiar se vede ca ma place... ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Unora chiar nu le place sa vorbeasca pe facebook. (Mie nu imi place!) In schimb nu am nimic cu TPU sau cu mesajele de pe telefon.
Unii nu sunt in largul lor pe facebook.
Poate ca este acaparat de emotii si nu vrea sa iti raspunda sau sa comenteze la pozele tale.Este timid,atata tot! Da-i timp sau fii mai apropiata de el pentru al grabi un pic.
Te place,asa cred eu...Cel putin se comporta ca si cum te place.
Fii apropiata de el, intra in discutii cu el mai des in viata reala si fa-l sa se simta in largul sau atunci cand este cu tine.
O sa inceapa astfel sa se destinda cand o sa fiti amandoi si o sa faca chiar el primul pas.
Daca nu atunci poti si tu, ca fata, sa faci primul pas cu toate ca mai bine este sa il astepti pe el un pic.
Fii apropiata de el si deschisa, asta ca sa-l faci sa se simta ca si cum ti-ar putea spune ca te place. Da-i un impuls (ca sa zicem asa).

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dar tu îl bagi pe el în seamă pe facebook?

| OldSoul a răspuns:

Cu ce sa te ajutam? Nu ne putem baga noi in seama cu el... tu trebuie sa o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbește-i tu. nu mai aștepta ca el să o facă. e destul de dificil, el fiind timid.

| Bighibibi explică:

Ar fi mai usor si pentru mine ca sa vorbim in viata reala, dar ne desparte distanta si ne vedem destul de rar.