| anonim_4396 a întrebat:

Cine este capul familiei?
Eu zic ca femeia, pe ea se tine totul
Ce parere aveti? Orce raspuns conteaza

Răspuns Câştigător
| MrsDraguttza a răspuns:

Nu e niciunul capul familiei
sunt amandoi
Amandoi au responsabilitati
de ex la noi totul este trecut si pe numele attei si pe al mamei sa nu zica cineva ca tata e sef
sau mama laughing
Femeile trebuie respecatte
nu sa zica barbatul cand vine acasa " Fa fa o mancare " laughing
Femeile = Barbati

17 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Tu nu erai aia care credea că dragostea nu există? Ești cumva o frustrată de genul "Barbatii sunt doar niște ustensile de care ai nevoie din când în când și cam atât, nu merită sentimente etc"? Cam asta pari.

| anonim_4396 explică (pentru TeoPT):

Da am pus aceasta intrebare dar era discutabila am vrut sa aflu argumentele si daca sunt pro sau contra

| TeoPT a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci asta e mentalitatea ta sau nu?

| anonim_4396 explică (pentru TeoPT):

Nu
A fost doar un sondaj

| TeoPT a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi atunci de ce ai zis că dragostea nu există? Puteai pur și simplu să ceri părerea și atât.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Femeii i-a zis: „Voi mări foarte mult suferinţa şi însărcinarea ta; cu durere vei naşte copii, şi dorinţele tale se vor ţine după bărbatul tău, iar el va stăpâni peste tine."
Geneza 3:16

| Shatteredx a răspuns:

Capul familiei a fost, este si va fi pana va muri BARBATUL. Si cand spun barbat ma refer la BARBAT adevarat nu la unu ce-l controleaza o femeie. Si in biblie scrie ca barbatul e capul familiei si in viata de zi cu zi vezi ca barbatul are mai mari sanse sa ajunga in functii de conducere, asta daca nu se angajeaza la ceva firma de tampoane si rujuri

| anonim_4396 explică (pentru Shatteredx):

Nu sunt de acord cu tine.De exemplu in Ucraina avea sa devina presedinte Iulia Timosenco numai ca a ajuns pe locul doi cu 47 de procente.Si in sec.21 femeile sunt egale cu barbatul si trebuiesc RESPECTATE dar nu injurate cu cuvinte de ex.,, Femeie, tu sa taci" etc.
Sper sa ma intelegi

| Shatteredx a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inteleg dar nu sunt de acord. Nu am zis ca trebuie injurate.
Femeia trebuie sa fie firava, tandra, emotionala. Trebuie sa fie femeie. Nu consider ca unei femei i-ar sta bine sa dea ordine in casa, sa injure, sa tipe, sa bea bere si sa faca sala cu 100 la piept. Ala deja e animal

| anonim_4396 explică (pentru Shatteredx):

Da dar si femeile conduc si chiar foarte bine
Nu sunt de acord cu tine daca isi permite sa tipe, urle, bea barbatul de ce sa nu-si permita si femeia?
(nu-s romanca)
Ce parere ai

| Shatteredx a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimanui nu-i sta bine sa tipe, sa bea, sa injure dar cand vezi o femeie care incearca sa faca pe barbatul iti vine sa razi sau sa vomiti, depinde de persoana
Conduc si ele foarte bine, n-am spus asta, dar asta nu inseamna ca familia trebuie sa fie condusa de o femeie. Barbatul e mai puternic

| anonim_4396 explică (pentru Shatteredx):

Fizic sau moral?
Nu sunt de acord cu tine concret
Adica daca vrei sa fii mai,, prejos"treaba ta

| TheAvenger a răspuns:

Hmmthinking ...interesantă întrebare.păi capul familiei ar putea să fie și maică-mea și taică-miu..maică-mea pentru că ea face curățenie, mâncare și ce **** mea o mai face ea și taică-miu pentru că aduce bani acasă.dar, mai sunt și cazuri în care femeia este stăpână, dacă îi greșește bărbatu îl alearcă cu făcălețul prin casă sau îi dă cu tigaia în ca***r, astfel de cazuri sunt mai rarebig grin

| anonim_4396 explică (pentru TheAvenger):

Sunt destul de dese si aceste cazuri tongue

| TheAvenger a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei,eu una aș vrea să văd așa comedie...laughing.dar, n-am eu norocul ăsta

| anonim_4396 explică (pentru TheAvenger):

laughing

| Leutzbv a răspuns:

Dumnezeu l-a facut pe Adam si din el a facut-o pe Eva. Nu exista doua capete intr-o familie, dar barbatul nu-i este superior femeii. El este acela care este responsabil pentru familia lui. El trebuie sa fie harnic, sa-si iubeasca sotia si copiii, sa aduca bani acasa, dar in ziua de azi femeie se vrea a se emancipa si tinde sa-i fie superioara barbatului.