| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca va intra Russia in UE?
Eu cred ca nu vor intra niciodata
Ce parere aveti voi? Argumentati.
Orce raspuns conteaza

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Si crezi ca sufera foarte tare ca nu vor intra in UE?
Rusia e o putere imensa, un imperiu care n-are nevoie de nimeni. Ca tara, are de toate. E suficient sa inchida robinetul la gaze si atunci sa vedem cum e treaba cu UE-ul.

11 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ce a zis si userul Omulrational. Putin e un securist scarbos, Rusia nu va avea niciodata nicio tangenta cu NATO, EU, sau BCE.Rusia este o dictatura, Putin are tot, nu degeaba le-a tras clapa lui Hodorkovski si spionului asasinat cu citostatice, Litvinenko parca ii zicea, cazul e din 2007 sau 2008, nu mai tin bine minte.Am o boala crunta pe totalitarismu' asta mascat practicat in Rusia; nu zic ca in UE, ar fi mari democratii, tot dictaturi exfoliate si ipocrite gasim si aici, uneori chiar mai nenorocite.Cine stie cum lucreaza Mario Draghi si Mario Monti stie la ce ma refer.Insa,unu la mana,Rusia nu trebuie sa intre in UE,pentru ca le-ar incetini dezvoltarea, iar doi, la mana, ei nu vor, pentru ca le merge foarte bine si asa.Ma rog, liderilor, ca rusul de rand, care nu are legaturi la oligarhi sau slujbe bine platite nu pupa mai mult de 600-700 de dolari pe luna.

| VladimirPutin a răspuns:

și Rusia e tot în Europa

| anonim_4396 explică (pentru VladimirPutin):

Chiar?
Interesant de cind cum si de ce stii numai tu

| VladimirPutin a răspuns (pentru anonim_4396):

Băi nea vezi că mă supăr și vă scumpesc iar gazele vouă românilor

| VladimirPutin a răspuns:

Nu vă place Rusia? Mie îmi place România dar nu-mi plac conducătorii voștri!

| anonim_4396 explică (pentru VladimirPutin):

Eu nu-s romanca

| VladimirPutin a răspuns (pentru anonim_4396):

știu ai zis că ești rusoaică dar stai în România

| anonim_4396 explică (pentru VladimirPutin):

Nu stau in Romania sunt in Republika Moldova

| Bezea a răspuns:

Este imposibil ca Rusia să intre în UE; Nu are o piață liberă, nu este o democrație și justiția nu este liberă. Plus locurile din parlamentul european sunt obținute în funcție de populația fiecărei țări, iar Rusia are o populație de peste 140 milioane locuitori(cu 60 milioane mai mulți decât țara cu cea mai mare populație din UE în momentul de față Germania), deci anumite legi fundamentale trebuiesc schimbate.

| Omulrational a răspuns:

Nu va intra niciodata in UE o tara care este condusa de un dictator care din 2000 jongleaza cu functiile, in Rusia nu e democratie e dictatura.Rusia nu va intra niciodata in UE cu aceasta politica si singura uniune care s-ar putea constitui, este cea cu Belarus, condusa de al dictator, Lukasenko.

| anonim_4396 explică (pentru Omulrational):

Pai chiar daca e condusa de cum spuneti,, dictatori" ambele tari o duc binisor pe timp de criza