| xxdd a întrebat:

Fetelor, la ce varsta v-ati epilat prima data la zona intima?straight face As vrea si eu sa incerc si nu am mai facut-o pana acum. As vrea sa ma fac singura acasa, si cam ce as putea sa folosesc si cum este?

Răspuns Câştigător
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Nu este o varsta pentru a te epila. Daca nu te mai simti tu bine este decizia ta.Pai sunt 3 variante:
1. Cu lama, este rapid, dar te tine vreo 2 zile deoarece incepe sa creasca si apoi s-ar putea sa se deranjeze, si sigur te vei irita, asta consta in aparitia unor bubite mici
2.cu crema epilatoare,aceasta necesita mai mult timp, dar rezultatul este unul bun, dar ai grija cum iti dai sa te usture si imediat dupa trebuie sa iti dai cu o crema de dupa epilare
3.Si la salon ceea ce este cam devreme, si pentru unele rusinos.
Sper ca te-am ajutat:X Daca da fundita:*

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Multumesc pentru funtita si ai grija de tine:*

4 răspunsuri:
| maryangelll a răspuns:

Ai putea incerca crema depilatoare pentru ca acea zona este mai sensibila daca nu suporti durerea. Dar de asemenea poti incerca si epilarea cu ceara. Dar mai bine mergi la salon dar daca nu ai posibilitati incearca metodele pe care ti le-am expus mai sus. Bafta!

| ir3al a răspuns:

Cati ani ai tu? te intreb asa de curiozitate...Eu, m-am epilat la 11-12 ani.Ai putea folosi crema de epilat sau ceara, dar nu folosi bigul.Cum este? Aplici crema pe suprafata dorita, astepi 10-15 min, si gata! Nu este dureros cu crema de epilat, cu ceara intr-adevar este dureros! Bafta

| EuPentruToti28 a răspuns:

Nu mai stiu pe la ce varsta m-am epilat partial pe linia bikinului, insa total am facut-o inainte sa-mi incep viata sexuala, iar asta a fost la 18 ani. Folosesc lama pentru ca este nedureros, rapid si mult mai practic pentru acasa, INSA nu recomand! Ti-as spune sa incepi cu epilatul cu ceara la salon si sa continui asa.