| LostSmoke a întrebat:

Fetelor, am asa intrebare la voi, daca sunteti in preajma unui baiat care sa spun asa. nu prea tare se evidentiaza de alti baieti prin ceva rau sau bine adica e asa neutru, dar va pare misterios, simpatic. si a-ti dori sa vb ceva sau sa-i atrageti atentia dar nu aveti curajul, intr-un fel sunteti complexate, gandindu-va ca nu v-ar placea ca ( coleg, iubit, prieten) si intrebarea, cum a-ti dori sa reactioneze el la asa fete, si in general sa dispara aceast complex si pentru dansu (adica pentru mine). eu ma impac bine cu fetele, si simt ca multe ar dori sa-mi fie prietena, dar vad ca nu au curajul, eu nu doresc sa fie complexate si sa se gandeasca ca-s persoana ceea care nu le-ar conveni, ca doar sunt si eu om.( ce trebuie sa schimb in comportament? sa fiu mai agresiv, sa ma evidentiez prin ceva rau? big grin ca doar majoritatea fetelor iubesc baietii mai rai si cu mult mult tupeu, ah da, sunt destul de simpatic si nu am prietena, dac ar ajuta cu ceva)

4 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Tu esti baiat, si baietii trebuie sa faca primul pas in toate, trebuie sa vorbesti mai des cu ele, sa le acorzi mai multa atentie, in nici intr-un caz sa fii agresiv pentru ca asta tear distanta de ele, sa fii cit mai blind pentru ca asta atrage f mult o fata, si atunci cind vrei sa fii cu o fata invit-o la un suc, la o plimbare, si peste ceva timp intreab-o daca vrea sa fie cu tine.Bafta!

| kiko_3973 a răspuns:

Fi tu insati! un prieten acum 2 ani era le insasi, timid, la locul lui. Il adoram, dar apoi el a intrat intr-un cerc de baieti cam rai si genul de baieti care vor sa stea cu o tipa doar pentru sex. S-a schimbat foarte mult, si asta doar pentru ca vroia sa fie mai dur, nu regreta acum dar o sa regrete mai tarziu ca nu a ramas cine e el. Cu timpul o sa-si doreasca sa fie ce a fost odata dar ii va fi foarte greu. Deci fii tu insuti! e mult mai bine, iar o fata desteapta si care are creier si stie ce va vrea de la viata va sta langa tine si va incerca sa te cunoasca dar si tu sa-i raspunzi la unele semnale. Iar unei fete care o meriti va fi atrasa de misticul tau.

| adynutza_2816 a răspuns:

Nu cred eu cel putin as incerca sa intru in vorba cu genul asta de baieti chiar daca miar lua ceva timp stii la noi pana ne luam inima in dinti e mai greu dar sincer chiar imi plac baietii mai simpli caci aia cu mult tupeau sar calul uneori (mai tot timpul da na)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz nu incerca sa te schimbi! crede-ma ca ar vrea multe fete un baiat ca tine.ne-am saturat de tipi care se dau mari si nu e nimic de capul lor, asa ca din partea mea ai toata aprecierea.de multe ori chiar suntem atrase de baietii mai cuminti, simpatici, cateodata misteriosi.chiar si de cei timizi.ai totusi grija sa nu exagerezi, pe actualul meu iubit in stiu de mult, dar inainte nu vroiam sa fiu cu el tocmai pentru ca am zis ca daca ma voi despartii de el sau ceva nu vreau sa-l fac sa sufere sau ceva. dar acum ca l-am cunoscut mai bine mi-am dat seama ca e un tip super love struck.asa ca nu incerca sa devii baiatul dur ca nu vei reusii nimic.multa bafta kiss