| LostSmoke a întrebat:

Fetelor, am asa intrebare la voi, daca sunteti in preajma unui baiat care sa spun asa. nu prea tare se evidentiaza de alti baieti prin ceva rau sau bine adica e asa neutru, dar va pare misterios, simpatic. si a-ti dori sa vb ceva sau sa-i atrageti atentia dar nu aveti curajul, intr-un fel sunteti complexate, gandindu-va ca el nu va va placea ca ( coleg, iubit, prieten) si intrebarea, cum a-ti dori sa reactioneze el la asa fete, si in general sa dispara aceast complex si pentru dansu (adica pentru mine).

eu ma impac bine cu fetele, si simt ca multe ar dori sa-mi fie prietena, dar vad ca nu au curajul, eu nu doresc sa fie complexate si sa se gandeasca ca-s persoana ceea care nu le-ar conveni, ca doar sunt si eu om.( ce trebuie sa schimb in comportament? sa fiu mai agresiv, sa ma evidentiez prin ceva rau? big grin ca doar majoritatea fetelor iubesc baietii mai rai si cu mult mult tupeu, ah da, sunt destul de simpatic si nu am prietena, dac ar ajuta cu ceva)

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Ideea este uramatoarea. Fetele plac pe cine nu pot avea : adica tipul super dragut, smecher, pe care-l plac toate.
Din descriere pari ok, si nu, nu trebuie sa te evidentiezi prin ceva rau, ci prin ceva bun. Da :X:XFetele iubesc baieti rai. Dar nu pe aia care se bat sau chesti de genul. Tupeul trebuie sa fie la tine, ca na : baiatul intreaba pe fata. Rar se mai intampla asa, dar eu una sunt mai timida si nu am intrebat niciodata pe un baiat daca vrea sa ne combinam.
Totul vine de la sine. Si ce daca esti neutru?! Si ce daca fetele sunt complexate de tine!? AsA si trebuie!
Pai noi, fetele, sa-ti zicem. Nu inetleg care e ideea. Tu nu ai avzut ca fetele sunt mai altfel. Niciuna nu seamana cu alta. Adica no comment straight face. Da, din momentul in care esti mai nutru fetele -si dau seama ca nu le placi. Atunci cand nu le acorzi destula atentie, nu se saluti in afara scoli etc. De asta ele te cred "superior" cum zici tu si mai apoi renunta la tine, pentru unu ' care le place asa cum sunt, unul imi TUPEIST!

| kidu_6779 a răspuns:

Mneah! Baietii rai? Pe mine nu m-au tentat niciodata.happytongue
Trebuie sa gasesti o persoana care sa te accepte asa cum esti, cu bune si rele si chiar si cu o timiditate mai iesita din comun.tongue
E adevarat ca exista fete carora le plac baietii rai [nu e si cazul meu] dar cred ca inainte trebuie sa te hotarasti ce fata iti doresti alaturi.
Nu ar trebui sa te schimbi pentru ca ceilalti sa te placa.winking
Tot ce conteaza e sa te poti adapta oricarei situatii.happytongue
Daca iti place fata respectiva, nu mai astepta sa vina ea la tine.happy
In general, majoritatea fetelor asteapta ca baiatul sa faca primul pas.winkinghappy
Succeshappy