| ^_^just*me^_^ a întrebat:

Fetelor, am nevoie de niste opinii rapid! Imi place de un baiat, si el ma place pe mine. Vorbim in fiecare seara pe mess, ma suna, dar parca e prea frumos sa fie adevarat... De curand am aflat ca a fost cu una din prietenele mele, ea imi vorbea de el, insa nu l-am vazut niciodata. El imi zice ca nu mai simnte nimic pentru ea, dar eu cand am vorbit cu ea si i-am amimtit de „acel baiat dupa care era innebunita", mi-a zis ca inca mai e si ca il iubeste! Atunci nu am mai putut sa-i zic ca si eu il plac, ce sa fac? Nu vreau sa renunt la el dar nici nu vreau sa pierd o prietena... Help urgent!

Răspuns Câştigător
| xandra_3994 a răspuns:

Eu zic sa ii spui prietenei tale ca il cunosti pe respectivul baiat cu care a fost si ea, ii povestesti ca ati inceput sa vorbiti si ca iti cam place de el, daca ea este o prietena adevarata va intelege iar prietenia dintre voi nu se va strica daca nu, nu stiu ce sa spun oricum ei au fost impreuna si ce a fost a fost :-Jnu mai poti intoarce timpul inapoi, dar oricum nu as zice sa renunti la baiatul de care iti place tie deoarece ei ii mai place de el si au fost impreuna ...mai ales daca baiatul se poarta frumos cu tine si crezi ca niciodata nu te va face sa suferi.

8 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Salut, tu nu ai ni4 o vina ca te-ai indragostit de acest baiat!
tb sa te gindesti singura mai intii de a face pasul gresit, daca prietena ta e o fata care intr-adevar ti-a demonstrat ca tine la tine si nu ti-a facut niciodata chestii murdare, ar fi ft frumos daca si tu ai rasplati-o cu aceeasi moneda, nu tb sa faci o fata sa sufere, dar stai si te gindesti d c ar tb eu sa sufar? da te inteleg, dar mai bine nu risca sa pierzi o prietena adevarata pentru un eventual prieten pe care nu-l cunosti bine.mai gindeste-te si la celalte prietene ale voastre care cu siguranta te vor dispretui si i-si vor pierde increderea cu totii in tine.
mai bine uita acest baiat, asa va fi mai bine pentru toti! mult succes si sper ca nimeni sa nu fie dezamagit!

| 16.laura.16 a răspuns:

Daca relatia lor s-a stricat, s-a intamplat dintr-un motiv. Nu cred ca trebuie sa renunti la el. Totusi, vorbeste deschis cu prietena ta. Spune-i ca il placi dar, daca o deranjeaza, renunti la el. In orice caz, nu te grabi. Inca nu stii ce vrea el de la tine. Daca ii pierzi pe amandoi?

| Urzică a răspuns:

Nu te pune nimeni sa alegi! Fa ceea ce crezi tu ca e mai bine, Tina! Viata ne da lucruri frumoase, dar sunt si obstacole in viata de care trebuie sa treci precum baietii.Lasa baiatul pentru ca relatiile la varste mai "mici" sunt trecatoare, adica acum vezi un baiat si iti place, maine vezi altul si tot asa. Dar o prietena nu o poti inlocui in viata ta, dar e foarte greu sa gasesti una.Mai bine tine-ti prietena aproape si lasa baiatul.Si cum poti sa te indragostesti de un baiat pe care nu l-ai vazut? Si daca acea prietena il place, tu trebuie sa ii respecti decizia, nu sa te cuplezi cu acel baiat, pentru ca atunci prietena ta ar crede ca tu ai facut asta sa ii faci in ciuda.Sunt o multime de baieti.

Baftaa.

Fundaa?

EuSiAtat

| ^_^just*me^_^ explică:

Dar imi e foarte greu deoarece borbim de ceva timp si m-am atasat ft mult de el...

| ladygaga_9914 a răspuns:

Eu zis sa lasi baiatul.
daca prietenia cu fata aia e adevarata, puternica, renunta la baiat
nu strica o prietenie pentru un baiat. sunt milioane de baieti in lume sigur vei gasi unul.

bine acum e alegerea ta ce faci sau cu cine vrei sa ramai,.

| pink07 a răspuns:

Eu cred ca prietenia este mai importanta decat baietii... BAietii vin si pleaca. o sa apara alt baiat in viata ta fi sigurawinking

| ..::EuShiNimikMaiMult::.. a răspuns:

Mai bine lesi baiatul! O prietena nu te va parasi nici o data!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e mai bine sa ramii cu prietena ta