| erfweeagedg a întrebat:

Fetelor, ați putea avea o relație cu un băiat religios, care respectă cu strictețe dogmele Bisericești, care nu acceptă să-i fie încălcate poruncile Domnului, ca mai apoi să slujiți alături de el la Bisericile din sate? Indiferent de răspuns. care mai mult ca sigur vor fi contra, rog să dați și detalii de ce da sau de ce nu happy

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul respecta dogmele bisericesti, inseamna ca EL nu ar trebui sa accepte aceste relatii, deci, este exclusa posibilitatea ca el sa fie intr-o relatie!

| erfweeagedg explică (pentru Violleta2022):

Unde ați auzit că preoții nu au voie să se căsătorească, tanti?
Ați auzit de femei preotese? Alea sunt nevestele preoților...
Ps: Călugării sunt ăia care n-au voie, probabil la călugări v-ați referit, în caz contrar, ați fost informată greșitwinking

| Violleta2022 a răspuns (pentru erfweeagedg):

Nu s-a mentionat nicaieri de casatorie, ci de o relatie, care in religia crestina poate inseamna: in afara casatoriei, fara obligatii, iar cand te referi la preot care sa se implice intr-o asemena realtie, nu-mi suna prea "crestineste", de aceea am spus ca nu ar trebui sa accepte aceste relatii.
Daca ai fii mentionat "in vederea casatoriei", era cu totul alta mancare de peste!
Deci, nu ai explicat cum trebuie, asa ca, fiecare a inteles ce a crezut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi departe si nu te mai uita inapoi.

| NameInUse a răspuns:

Nu v-ati mai fte.
Plus, s-a terminat pentru tine traficul de substante interzise.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Mie mi se pare normal sa incerci sa fi bun si religios dar nici sa exagerezi.

| Mada1920 a răspuns:

Nu,nu as putea avea o relatie cu un baiat atat de credincios pentru ca nu as putea fi fericita alaturi de el. Nu sunt nici contra religiei dar imi traiesc viata fara stricteti bisericesti.

| Costynelul a răspuns:

Daca tie iti place o astfel de viata eu te sincurajez, si consider ca nu ar trebui sa intrebi pe nimeni, pana la urma tu ai fi cu el, nu altcineva.Trebuie sa faci ceea ce iti dorestiwinking