| RAY a întrebat:

Fetelor cam dupa timp faceti sex fiind intr-o relatie? Sau ce anume va determina sa faceti sex?

38 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dupa cat timp de cand am format o relatie?
Pai nu stiu, pot sa fie cateva saptamani sau luni depinde de cat de mult te apropii de el sau cat de mult iti place.

| RAY explică (pentru Freya1):

Cu cel cu care esti dupa timp naty?

| sofisis a răspuns:

Eu am facut din prima seara cu al meu...ce relevanta are?

| RAY explică (pentru sofisis):

Wow ma uimesti

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

laughing)))) de ce? Ce e asa wow?

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Vorba ta "ce e asa wow?" Surpinde tot ce e mai spurcat in societatea noastra. E dovada ca suntem intr-o degringolada.
E la fel cum a spus Stefan Ghiorghidiu: "Ne-a acoperit pamantul lui Dumnezeu".

| IamJoKeR a răspuns (pentru sofisis):

Dragut, crezi ca putem vorbi ceva?

| sofisis a răspuns (pentru IamJoKeR):

Am vazut ca te-ai descurcat sa imi trimiti mesaj fara sa ma intrebi anterior. Sunt convinsa de faptul ca o poti face din nou

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Curios e totusi faptul ca eu in degringolada mea sunt maritata si am 2 copii iar voi astia care urmati scripturile si ma considerati curva...nu. Ciudat, nu?

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Deloc ciudat, de ce ar fi?
Foarte bine, sa-ti traiasca, dar asta nu inseamna ca e bine sa nu ai demnitatea de a nu te tavali cu un necunoscut.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

laughing))) pana una alta demnitatea sau lipsa ei nu au jucat nici un rol in a imi crea o viata de familie. So...
A si inca ceva: ce iti garanteaza tie ca daca se culca cu tine dupa un an e mai demna decat una ca mine care se culca dupa o zi, doua?
Absolut nimic. Poti sa te trezesti cu niste surprize mult mai naspa. Dar ma rog. Daca tu imparti femeile in curve ( care fac sex repede) si cuminti ( care nu fac sex repede) e dreptul si problema ta. Mi-e egal ca ai tu impresia ca nu am demnitate.winking

| RAY explică (pentru sofisis):

Daca tu imparti femeile in curve ( care fac sex repede) si cuminti ( care nu fac sex repede)

dar tu ai facut asta mereu sau doar cu respectivul?

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Eu nu te-am mentionat nicaieri, doar te-ai simtit.
Cat despre garantie, daca se culca dupa o zi am garantia ca nu e demna. Garantia ca e demna e intr-adevar mai greu de obtinut, dar daca iasa fum din motor stii sigur ca e o problemă. Daca nu iasa fum din motor, nu stii sigur ca totul e perfect.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Mie mi-ai raspuns Plato. Sa inteleg ca tu cand imi raspunzi mie, vorbesti cu eterul?

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Tie ti-am zis altceva, ca expresia ta denota degringolada societatii.
Ai zis ceva de genul "si ce e gresit in asta?", iar sa ne intrebam ce e gresit in desfranare... e un semn al declinului in care ne aflam.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Doar ce are legătură cu sexul e pentru tine imoral și degringolada? Ca doar pe lumea asta sexul nu e singurul păcat. Oamenii fac greșeala sa considere comportamentul lor drept etalon. Dacă fiecare se considera etalon și nu accepta ca ceilalți sunt diferiți nu ajungi decât sa judeci pe celălalt ca nu e ca tine. Dar oamenii sunt diferiți și nu exista un etalon.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Stai asa ca te grabesti. Daca tu nu faci nicio crima, iar eu sunt criminal si tu imi spui sa nu mai fac crime, inseamna ca tu pacatuiesti ca te consideri mai buna ca mine? Pai esti, ca eu am facut crime si tu nu. Tu ce vrei de fapt? Sa inchidem ochii la toate greselile pentru ca "suntem diferiti"? Ok, diferiti, dar imoral e tot imoral. Crima e rea, desfranarea e rea, astea sunt chestii certe, nu tine de persoana. E rau pentru toata lumea.
Chiar nu are niciun sens ce zici, ca ma consider eu perfect. N-are legatura cu subiectul. I-am zis doar ca e rau sa faci sex cu un strain, iar daca faci esti curva/ratat, clar.
Daca omori pe cineva esti criminal. Daca faci sex cu straini esti desfranata/curva. Sunt chestii simple si evidente, nu tin de parerea mea. Nu e parerea mea personala ca soarele e cald, ci chiar e pentru ca asa e.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Femeia aia se pare ca nu e curva deci te înșeli. Desfrânarea asa cum spui tu nu face rău decât desfrânatului în cel mai rău caz nu face rău altora.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Si de ce sa nu ajutam desfranatul sa nu mai fie desfranat? Sa-i aratam macar ca greseste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheful

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Chiar daca e de la prima intalnire?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Preferabil ar fi sa nu existe o prima întâlnire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observa si tu ca existe mai multe tipologii, unele citesc undeva ca nu e bine sa faca sex repede Doar cu sentimente/relatie/casatorie. altele chiar inverss ca e bine sa nu se lase asteptate. Tine de influentarea mediului/manipularea

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca o fata serioasa face sex de la prima intalnire?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

O curva face sex la prima intalnire, sa nu folosim eufemisme ca nu are rost. Apare si "curva" in DEX, iar "de moravuri usoare" mi se pare ca nu transmite ideea cum ar trebui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce vrei sa spui prin serioasa?
In general nu-mi plac ipocritele, ca se dau sfinte si fac sex dupã doua luni cu unii(sex prost), dar cu altii din prima zi calumea.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca curva se schimba?

| RAY explică (pentru Plato):

Nu e vorba de curvit, fiecare face ce vrea, eu vorbesc pentru mine, eu nu pot avea increderea intr o fata care o face la prima intalnire

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Man nu te mai lasã influentat de Youtube, unde ai auzit asta?
Sa poti sa faci ceva serios cu una, Depinde de alte chestii (potrivirea de caracter etc)nu cat de repede se lasã ffta, dar in general nu, prea putine cupluri se formeaza din sex la prima intalnire.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nici eu.
Ti-am zis doar opinia mea despre ele.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nici vorba de asa ceva, Youtube e plin de pesudostiinte, prosti, am analizat analitic, critic ceea ce gandesc, studile afirma ceva

cu cat doua persoane fac sex mai tarziu cu atat relatie lor dureaza mai mult

| RAY explică (pentru Plato):

Opinia unui om trebuie sa fie testata ori de cate ori este necesar, sa nu se transforme intr o convingere radicala, misogina

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si studiile sunt la fel, nu poti analiza o planeta
Dar tu afirmi ca cele care fac sex mai târziu pe aici sunt "asexuale" sau te bagã in friendzone, iar cele care vor rapid "curve", atunci care sunt bune si sincere?laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Esti autist?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt deloc misogin, mereu am fost pentru egalitate. happy
Dar curva e tot curva, indiferent de regim.

| 90210 a răspuns:

Eu am facut dupa 2 luni de relatie

| DanielleM a răspuns:

Sexul vine de la sine.

În nici un caz după prima întâlnire ))).

6 luni - un an de relație măcar ))))) Acuma depinde de fiecare