| Bartolomeu1947 a întrebat:

Fetelor, când vine vorba de băieți, contează mașina pe care respectivul o conduce adică v-ar trezi vreun interes un băiat sărac financiar, care nu are mașină? Contează cât de cât banii și mașina atunci când vine vorba de un bărbat tânăr sau nu? Răspundeți sincer happy

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Un tip cu mașină poate avea un oarecare avantaj, femeile încă au puțin înrădăcinată mentalitatea de a lua bărbat care să fie capabil să aibă grijă de familie iar mașina e un semn de prosperitate, de confort al familiei și atunci instinctiv te uiți altfel la un tip cu mașină și o situație financiară (a lui, nu a părinților) mai bună.
dar asta nu înseamnă că un tip care nu le are nu e capabil să atragă femei. Dacă are o personalitate atractivă și știe să comunice, are chiar șanse mai mari decât unu cu ultimu model de mașină (cât timp vorbim de femei normale, nu panarame leșinate după bani)

| JhonDoue a răspuns (pentru Adry05):

Foarte corect ai spus, dar genul asta de fete sunt in general care stau bine financiar, ele singure sau d ela parinti dar una lesinata nu mai are asa principii.

| Adry05 a răspuns (pentru JhonDoue):

Păi da, dar nici tu n-ai de ce să-ți iei o leșinată de asta ca bărbat care muncești și te respecți. îți iei o femeie să muncească lângă tine și să vă realizați împreună

| RAY a răspuns:

Doar sufletul conteaza si daca are caruta dar sa aiba un suflet de ingeras, astea violeaza ingerasi laughing
laughing tu te astepti la sinceritate din partea femeilor? in toate religile scrie sa nu ai incredere in femei, crezi ca aia erau prosti, stiau ei mai bine, fetele nu pot face diferenta intre adevar si minciuna, sunt mincinoase in mod patologic

| JhonDoue a răspuns (pentru RAY):

Foarte adevarat ai spus chiar ca sunt Mincinoase din nastere cum se spune, si nu sunt de judecat ca asa sunt ele fara sa realizeze.

| RAY a răspuns (pentru JhonDoue):

De mici sunt manipulatoare, asta ti o spune orice mama iar cu timpul devine pshiopate profesionale, profita ca noi vrem sex si ele stiu asta, mai bine o papusa, o femeie ofera infedilitate, manipilare, minciuni, tradare.

| Sofer a răspuns:

Dacă nu e bmw. Ele nu se uita la tine.

| SG1995 a răspuns:

Eu nu am masina, n am nici permis, dar nu cred ca din cauza asta sunt sortit sa raman burlac toata viata. Cum am zis Nemessys mai sus: important e sa ai stabilitate financiara si sa stii ce vrei de la viata, daca esti sigur pe tine, lucrurile astea vin de la sine.

| Nemessys a răspuns:

Contează sa fie inteligent, harnic și perseverent. Dacă este asa, automat are și bani ( și nu ma refer la sume mari), iar mașina contează mai puțin.

| JhonDoue a răspuns (pentru Nemessys):

Deci sintetizat contrează sa aibă mașina și bani.

| Xpressurself a răspuns (pentru JhonDoue):

Gresit, deja ti-a spus da degeaba. Cauta in dictionar perseverent, harnic si inteligent. E logic ca nu o sa umble cu un ratat peste 20 de ani care nu face nimic si evident ca se uita la cei sub 20 care nu au bani dar sunt capabili sa se descurce in viata. Mai simplu de atat...

| Nemessys a răspuns (pentru JhonDoue):

Nu contează sa aibă mașina cu bani laughing pentru ca poate sa fie prost și nesimțit cu tot cu bani.

| Nemessys a răspuns (pentru Xpressurself):

De cele mai multe ori băieții care nu au succes la femei încearcă sa își găsească scuze pentru asa ceva.

,, A deci femeile vor bani, de aia nu am eu succes la ele. Problema nu este la mine ci la ele, nesimțitele dracu " laughing

| JhonDoue a răspuns (pentru Nemessys):

Nesimtiti poate sa fie dar prost mai putin excluzand cei care au banii d ela Mama si Tata, nu ai cum sa fii prost si cu bani in acelasi timp.

| Nemessys a răspuns (pentru JhonDoue):

Ai dreptate, dar poți sa ai bani și în același timp sa fii certat cu bunele maniere.

| CleanHeart a răspuns:

Nu conteaza masina, aia nu iti ofera atentie, fericire si grija, cu ce ma incalzeste daca conduce ultimul model?
Mie nu imi pasa nici daca are una sau nu, imi place mie sa conduc oricum.

| alexalx1234 a răspuns:

Toate fetele vor BMW tin ziua de azi. O să mai fie niște răspunsuri date de fete în care o să nege faptul ăsta, dar ele niciodată nu sunt sincere

My 2 cents:
Maşina nu mai reprezintă un "simbol al prosperităţii" de mult, e foarte accesibilă o maşină în ziua de azi. Se plimbă unii pe stradă cu trotinete sau biciclete mai scumpe ca 70% din maşinile pe care le depăşesc.
Maşina într-o ţară de lumea a 4-a cum e România e un necesar, în multe cazuri. Asigură o mobilitate mai mare într-o ţară în care sistemul public de transport e la pământ pe toate planurile (aerian, rutier, feroviar).
Mai ales femeile tinere care nu au "obligaţii" (deşi au început şi adulţii, din ce în ce mai des) au dorinţa de a explora, vor să călătorească şi un autoturism personal (mai ales rulotă, la o familie cu copii) facilitează îndeplinirea dorinţei.
Iar legat de "sărac financiar", din experienţă îţi spun că o mare parte din cei care sunt la un nivel scăzut pe partea financiară sunt la un nivel scăzut pe foarte multe planuri, rar găseşti o persoană care să stea prost la capitolul ăsta şi să stea foarte bine la celelalte capitole (personalitate, aspiraţii, dorinţe, fizic, mentalitate, spiritualitate, înţelepciune, inteligenţă, carieră, abilităţi etc.). Nu vreau să spun că toţi care stau bine financiar stau bine la toate capitolele pe care le-am enumerat mai sus, doar că statistic vorbind sunt şanse mai mari să da, decât să nu. Şi oamenii de multe ori se iau după statistici, chiar dacă o fac inconştient. Preferă să nu rişte. Câteodată pierd mergând pe mâna asta, câteodată nu. Nu spun că e bine sau rău că fac aşa.

; tl:dr Contează pentru că dacă stă bine la capitolul ăsta are şanse mai mari să stea bine la mai multe capitole.

| Mmn a răspuns:

Pentru fetele destepte nu conteaza, pentru ca nu fac familie cu masina ci cu omul..deci conteaza cum este el si ce poate sa faca amandoi impreuna. Daca baiatul e cu cap toate celelalte le facem impreuna. Dar pentru fetele "celelalte" laughing nu conteaza cum este daca o scalda in bani si o plimba cu masinalaughing deci depinde ce fel de fata iti doresti. Voi aveti impresia ca toate sunt la fel...dar nu sunt cum nici baietii nu-s toti la fel.

| 09bby04 a răspuns:

Niciunul n a dat un raspuns sincer...situatia materiala a unui baiat conteaza direct proportional cu situatia materiala a fetei. In 2020, daca ea e mai "avuta" si el e mai sarac in 90% din cazuri el are interese exact si viceversa. Trebuie sa existe oarecum un echilibru intre situatiile materiale, familiare ale celor doi. Masina e mai putin importanta, dar in esenta trebuie sa aiba o situatie decenta?