| Ali22fie a întrebat:

Fetelor, când vine vorba de o relație cu un bărbat, pentru voi contează situația lui socială; dacă are/nu are prieteni, statutul social, locul de muncă unde el lucrează samd., situația materială? Sau aceste aspecte nu au importanță în sensul că ați accepta o relație alături de un bărbat sărac material și fără prieteni, adică singur?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Chiar singur singur acu sincer nu cred... măcar acolo să aibă un prieten -2, adică oricât de nașpa aș părea dar din moment ce e atât de singur înseamnă că are o problemă.
locul de muncă contează. acu nu zic să fie CEO, dar nici să dea cu mătura știi ce zic. ar trebui să fie niște salarii relativ egale
la situație materială să fie decentă că sunt deja la vârsta când m-aș gândi că vreau ceva de viitor și dacă e cazu să-mi întemeiez o familie și atunci e bine să avem un start bunicel. că mai muncim noi cu timpul și îi facem da, nicio treabă, dar trebuie să fie totuși o bază acolo.
Până la urmă sunt lucruri care la mine se regăsesc, de ce să n-am pretenția să am un bărbat la fel?

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Atunci să fie împreună cu restul din acel sfert de populație antisocială, eu prefer să mă axez pe celălalte 3 sferturi big grin

| Emma30555 a răspuns:

Contează cum este acel băiat, e bine sa fie sociabil și sa aibă totuși amici sau sa tina legătură cu familia dacă nu are amici, asta spune ceva și despre el ca om, pare integrat în societate. Jobul contează în sensul ca dacă omul e educat, isteț, a găsit ceva cât de cât ok de munca, dacă are motive pentru ca e sărac, poate a avut o familie cu probleme care nu l a putut susține, e de înțeles dar tot speri sa aibă potențial, adică dacă e sărac pot exista niște motive dar dacă e leneș nu mai e ok. Eu ți am zis ca idee la modul general, sunt n situații, un om poate avea calități la care nu te aștepți, și atunci descoperi ceva mai profund la el, nu te mai interesează detalii de genul enumerate mai sus

| Katie1356 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ar fi ipocrita femeia ce ar spune ca il ia si de pe strada, fara nimic.
Pana la urma orice relatie porneste de la atractia fizica. Deci din start apare interesul pentru exteriorul, nu pentru interiorul unei persoane; acesta se descopera ulterior.
E normal totusi sa te intereseze job-ul, grupul de prieteni, nu tine neaparat de el, ci si de tine, de unde ai ajunge. Pana la urma, conteaza si cat te respecti pe tine si ce vrei de la viata, nu poti intra intr-un grup de prieteni ai iubitului care sa te incurajeze la furat, lasat balta locul de munca si alte n exemple.