| DariaZ a întrebat:

Fetelor, ce anticonceptionale luați?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu iau si nici nu recomanda cuiva sa-si bage niste chimicale in corp, care-i distrug hormonal sanatatea si duc la aparitia chisturilor ovariene, fibroamelor urterine, cancerelor mamare si ovariene.

Folositi PREZERVATIVUL ca nu musca, doare si nu are efecte secundare pentru nimeni, nu provoaca dereglari hormonale majore, nu induce tumori si cancere si costa doar cat o guma de mestecat.

| Miruna333 a răspuns:

Dureaza ceva pana dai de cele potrivite. Daca ai peste 16 ani, poti incerca steriletul.

| DariaZ explică (pentru Miruna333):

Nu as dori sterilet. Iau Logest momentan, dar au efecte adverse. E a 2 a luna când im vne menstruația peste ele, adică durează 2 săptămâni și nu e normal. As vrea sa știu ce luați voi. Doctorii nu îți fac niciun fel de analiza, nu pun nicio întrebare. Am fost la 3 doctori și am și prietene care tot asa, le-au dar doctorii ce au considerat ei. De aia întreb. O sa ma duc și la doctor...iar sterilet nu vreau, iau pe o perioada scurta anticoncepționale, după o sa vreau copil și nu ma complic cu asa ceva

| Miruna333 a răspuns (pentru DariaZ):

Si eu am incercat vreo 3 tipuri, recomandate fara vreo analize si nu stau in Ro..deci. Cam asta e chestia.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Nu lua ce îți spun altele, mergi la doctor să îți prescrie un anticoncepțional adecvat

| DariaZ explică (pentru MihaiSpeedster):

Vad tot felul de răspunsuri de genul "trebuie sa iei ce îți dă doctorul". Am fost la 3 doctori, niciunul nu m-a întrebat nimic, nu mi-a dat sa fac nicio analiza, mi-au zis sa iau un anumit fel de anticoncepționale. Deci asta cu analizele nu stiu în ce lume se fac sau probabil nu am nimerit eu la doctori buni, deși m.am dus în 2 județe diferite

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru DariaZ):

I-ai spus ca vrei anticonceptionale? Cum sa nu-ti spuna nimic daca îi ceri ceva? Macar sa iti explice de ce nu iti da reteta.

| DariaZ explică (pentru MihaiSpeedster):

Da. Primul mi- a dat logest și după ceilalți au zis ca e bun, sa continui. Dara nicio analiza, nicio întrebare, nimic

| Anonimalex6996 a răspuns:

Recomand un control la doctor de specialitate cu niște analize specifice de sânge. Sper ca nu ești daria din Gorj de 14 anișorilaughing

| DariaZ explică:

De unde știi tu ca fac eu avort? Am un serviciu din care pot întreține lejer un copil, chiar ii pot oferi un trai mai mult decât decent.

| DariaZ explică:

Deviezi de la subiect rau de tot. Cred ca facem parte din categorii sociale diferite. O seara frumoasa!