| TIb a întrebat:

Fetelor ce observati prima data la un baiat? Ce culoare a ochilor preferati?

57 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca te gandesti bine, nu exista ochi urati si culoare urata, atat ochii caprui, negri, albastri si verzi sunt frumosi, nu conteaza asa mult acest aspect, pot sa ma indragostesc de un baiat fara sa tin cont de culoarea ochiilor mai degraba de expresivitatea lor...prietenul meu are ochii albastrii si sunt foarte frumosihappy, dar si celelalte culori sunt frumoase, la un baiat prim oara observ igiena, sa fie curat, aranjat adica sa nu fie neingrijit, apoi privirea lui, cat de limpede e...happy, zambetul lui, corpul lui, dar si felul lui de a fi.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu conteaza culoarea ochilor ci sufletul.

| Alisa a răspuns:

Pai cat de ingrijit este, si felul cum se comportalove struck...culoare ochilor=caprui love struck

| Malvina24 a răspuns:

Imi plac baietii seriosi care stiu sa respecte o fata, care nu au un limbaj vulgar si care sa fie de treaba sa se distreze(sa aiba o scoala terminata)! situatia materiala nu conteaza deloc siin nici un caz aspectul fizic(mai ales culoarea ochilor-nu dupa acest criteriu imi aleg iubitul)Culoarea ochilor nu arata sufletul persoanei! eu am ochii albastrii, credeti ca iubitul meu ma place pentru asta! eu zic ca nu! Prefer un baiat cu orice culoare la ochi si serios decat unul vagabond si cu o anumita culoare la ochi(desi nu am asemenea preferinte)

| nobody_9468 a răspuns:

La corp si fata, oricum nu ai cum sa'i vezi sufletul prima data.
Inainte spuneam ca vreau un blond cu ochi albastri, dar cum iubirul meu e brunet cu ochi capruilaughing

Bafta.

| Barajag a răspuns:

Tu crezi ca eu m-am uitat la ochi?laughingIa gandeste-te putinhee hee

| Victoria a răspuns:

Chipul lui. Ma atrag baietii cu trasaturi fizice frumoase, masculine, cu ochi albastri sau caprui, si inalti big grin

| OanaG a răspuns:

Caprui love struck

Privirea big grin

| viatadecacatt a răspuns:

Prima oara ma uit la fata, cum arata apoi cum e imbracat si restul. Ochii imi plac negrii sau verzi

| lostcontrol12 a răspuns:

Prima data ma uit la maini. daca sunt ingrijite unghiile daca are pielea fina si curata. iar ochii prefer verzi sau negri.:*

| hamsterx a răspuns:

Eu intr-adevar observ prima data privirea, culoarea ochilor, modul cum se uita la mine.prefer ochii negri pentru ca sunt foarte rari si imi par patrunzatori, dar si cei caprui happy tu?:*

| julieta a răspuns:

Felul lui de a fi, cum se comporta s. a. nu prefer o anume culoare a ochilor

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Pai prima data la un baiat observ zambetul, privirea, comportamentul lui. Iar in privinta ochilor eu prefer baietii cu ochi albastrii sau verzi, mie mi se par cei mai simpatici! bYE bYe

| Antonimu a răspuns:

Fetele se uita la culoare ochilor la baieti, si baietii se uita la culoarea chiloteilor laughing

| MidnightLady a răspuns:

Sunt atenta la conexiunile neuronilor, daca sunt lente fug cat ma tin picioarele. laughing

| JoJo a răspuns:

Ochii desigurhappy cei albastri si cei verzi.

| Te besk a răspuns:

Eu prefer culoarea ochiilor negrii, doar ochii negri ma pot cuceri.Eu la un baiat observ prima si prima data frumusetea, comportamentul, maturitatea, sinceritatea, si trebuie sa fie pentru mine si dragut. Daca nu este dragut nu are rost.

Succes la fete!

| Summer Memories a răspuns:

Brunet, ochi verzi :X

Dar nu ma uit doar la asta.De exemplu am cunoscut baieti super draguti, care m-au atras fizic, numai ca atunci cand am intrat in convorbire cu ei nu-mi mai placeau.Caracterul conteaza foarte mult, daca nu are o personalitate frumoasa degeaba are frumusete.

Succes happy

| yoanna73 a răspuns:

Frati-lor, cand va ve-ti indragosti, nu va mai uitati la ochi.nu stiti zicala:saptamana oarba? e adevarata.

| kiwii a răspuns:

Ochii sunt primul lucru care imi atrage atentia.Cat despre culoare, nu conteaza atata timp cat sunt niste ochi expresivi.

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Albastri...ador baietii cu ochi albastri.:X:X:X:X

| raisssa a răspuns:

Ochii...verzi

| Ana-Maria94 a răspuns:

Prefer ca persona de langa mine ma refer la un baiat sa nu fie sofisticat sau sa aiba ce stiu eu ce si alti baieti nu au.imi place sa fie normal fara pretentii.sa aiba ochii verzi:X

| BabyPink a răspuns:

Ochii şi zâmbetul=p~. Culoarea ochilor nu prea contează, atâta timp cât simt că sunt îndrăgostită de el love struck

| @@ a răspuns:

Sincer
prima data observ stilul lui de imbracaminte
parul
ma uit la incaltaminte
ochi
maini
...ma rog cele fizicehappy

| Suzy a răspuns:

Culoarea ochilorthinking negri sau albastri

cel putin asa prefer eutonguebig grin

| mady_1396 a răspuns:

Prima data observ ori figura naiva/copilaroasa ori ochii albastrii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faţa > Ochii.
Nu conteaza culoarea ochiilorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine conteaza mai mult el ca om, ca personalitate, nu neaparat ca look.Insa prefer ochii negri...de vreo 2 ani de cand sunt impreuna cu iubitul meu :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data thinking nu ma uit la nimic.sau poate mai uit, dar nu am observat. iar la ochi prefer albastri love struck