| SunInDecember a întrebat:

Fetelor, de ce sunteti asa complicate? Vorbesc cu o fata aproape zilnic, dar ea mereu evita sa imi spuna ca are prieten... Mi-a spus o prietena a ei ca are. Acum cateva zile prietenul ei i-a lasat o melodie in cronologie si ii spunea ca tine la si chestii(se intampla seara, destul de tarziu), dimineata urmatoare am vorbit la telefon si dupa intra ea pe facebook si stere postarea prietenului ei sa nu vad eu probabil, nu inteleg de ce face asta. A intrebat-o cineva daca are prieten si eram si eu pe langa ea si a spus ca nu are, mi-a spus ca a iesit seara cu niste fete, dar era si cu el... Ne vrea pe amandoi?

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic complicat in asta: incearca sa vada care din voi ii aduce mai multe avantaje. Nu are legatura cu fetele in general, ci numai cu cele materialiste si nepasatoare. Ofera-i mai multi bani, iesiri, cadouri, complimente si te va alege pe tine, daca asta iti doresti.

| SunInDecember explică (pentru Brigaela):

Nici nu am luat asta in calcul, dar vad ca trebuia sa scriu.
nu e genul ala de fata, nu ii pasa de bani, vorbesc cu ea pentru ca are ceva in cap, are un suflet mare.

| Brigaela a răspuns (pentru SunInDecember):

In schimb e genul de fata care minte si inseala. Sa stii ca femeia care are un suflet cat de cat nu te-ar minti niciodata, cu atat mai mult nu ar fi cu doi baieti in paralel, fara sa le spuna unuia de celalalt, inselandu-i si razand de amandoi. Tu de ce crezi ca face asta? Ca se uita in ochii tai si te minte, ca se uita in ochii celuilalt si il minte?

| SunInDecember explică (pentru Brigaela):

Pe mine nu ma minte, incearca sa evite subiectul, ascunde minciuna in niste detalii pe care nu le mai da, nu inseala, daca vorbeste cu mine inseamna ca isi inseala prietenul?

| Brigaela a răspuns (pentru SunInDecember):

Asta se numeste minciuna, dar vad ca tie iti place sa fii mintit. faptul ca permite ca tu sa ai sentimente pentru ea si nu-ti spune foaret clar, de la inceput, ca are alt partener caruia ii este fidela, inseamna ca incearca sa il insele pe celalalt, flirtand cu alt barbat in speranta unor avantaje mai mari. Asculta-mi sfatul, cumpara-i multe chestii scumpe, du-o in locuri de fite si vei vedea ca va renunta la celalalt si vei deveni partenerul ei principal.

| SunInDecember explică (pentru Brigaela):

Nu, te rog sa nu imi mai raspunzi, esti genul de om care o tine pe a lui si pace, nu o cunosti, sunt doar parerile tale

| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele relatate de tine reiese ca sunteti foarte tineri si neexperimentati.Mai se pare (sau poate ca este mai mult ca sigur) dar nici ea nu este hotarata sa aleaga pe unul dintre voi.Deocamdata va studiaza, asa ca cel care va reusi sa o impresioneze o va castiga. Demonstreaza-i ca tu esti cel mai bun.

| SunInDecember explică (pentru corbulalbrosu):

Pff cam greu acum, el e cu ea, deja are un avanaj

| LoveSleep a răspuns:

Ea are prieten, dar te cam place și pe tine, v-ați apropiat și ține la tine.
Cel mai bun lucru pentru tine, și singurul e s-o lași în pace și să nu mai vorbești cu ea. Chiar dacă ar încheia relația cu celălalt, pentru tine, n-ar fi ok. De ce ai vrea o astfel de fată? Ai putea fi în locul acelui băiat oricând. Evit-o.

| SunInDecember explică (pentru LoveSleep):

Adevarul e ca in ultimele zile nu ma mai cautat, dar care e problema daca vorbesc cu ea? Nu putem sa fim doar prieteni?

| LoveSleep a răspuns (pentru SunInDecember):

Evident că puteți. De ce n-ai zis de la început? Dacă voiați să fiți doar prieteni nu mai trebuia să scrii nimic. De ce te deranjază că e sau nu cu el, în fond, tu n-ai nicio intenție.

| SunInDecember explică (pentru LoveSleep):

La inceput am vrut mai mult, nu stiam ca nu e singura, acum vreau sa fim prieteni, ne intelegem destul de bine, nu inteleg de ce imi ascunde asta, a mai dat prietenul ei un check-in ca sunt intr-un local si ea s-a scos din postare sa nu vad eu...

| LoveSleep a răspuns (pentru SunInDecember):

Hai fii serios, eu eram sarcastic.
Nu cred că crezi ce vorbești.
"Vreau să fim prieteni" - te porți ca un gay. Dacă ai vrea să fiți doar prieteni nu ți-ar păsa ce face și cu cine iese. În fond, nu trebuie să-ți dea nicio explicație. Eu cred că undeva acolo vrei ceva mai mult, dar nu recunoști.

| SunInDecember explică (pentru LoveSleep):

Nu am cerut vreo explicatie, ea ascunde asta...
chiar nu poate exista o relatie de prietenie intre un baiat si o fata normali sexual? laughing)
normal ca vreau mai mult, dar daca acum nu se poate imi gasesc alta si o am si pe ea aproape in caz de ceva

| LoveSleep a răspuns (pentru SunInDecember):

Nu, niciodată n-o să existe o relație de prietenie mai "specială" între un băiat și o fată.

| SunInDecember explică (pentru LoveSleep):

Si tu esti baiat sau fata?

| LoveSleep a răspuns (pentru SunInDecember):

Cum apuc.

| SunInDecember explică (pentru LoveSleep):

Hotaraste-te! laughing)

| LoveSleep a răspuns (pentru SunInDecember):

Depinde cu ce am chef sa ma imbrac laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se gandeste pe cine care dintre voi sa il aleaga

| SunInDecember explică (pentru anonim_4396):

Si nu a ales deja daca sta cu altu?

| Criminal2 a răspuns:

Poate simte ceva pentru tine si nu vrea sa te raneasca, cred si eu.